Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt honnan következtették le:...

Ezt honnan következtették le: CaCO3 + 2 HCl -) CaCl2 + CO2 + H2O?

Figyelt kérdés
Nyilván az egyszerűbb mód, hogy kísérlettel, de meg lehet oldani kísérlet nélkül is?
2011. jan. 10. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
*ki Úgy értem, hogy egyszerű számításokkal pés a periódusos rendszerrel meg lehet oldani?
2011. jan. 10. 19:54
 2/4 Ájhevnó ***** válasza:
Még ma sem lehet számítógépes szimulációkkal megjósolni a reakciók eredményét. Ezt régebben kitalálták, akkor még ennyire se lehetett.
2011. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem a kérdést. Ez egy reakcióegyenlet, ahol a "-)" jel nyilat jelöl? Mert ha igen akkor egyszerű a dolog:

CaCO3 + 2 HCl -> CaCl2 + CO2 + H2O

Ugyanazok az atomok vannak mindkét oldalon, és ugyanolyan mennyiségben.

Azt kell tudni, hogy a savak (és lúgok) szerves vegyülettel érintkezésekor víz keletkezik. Tehát a vízbűl vonja ki a zokszigént alapon, itt a mészkőből szedi ki.

Marad Ca+CO2 és 2Cl. A CaCO2 nem stabil, mert a kálcium 2+ vegyértékű, a CO2 pedig 0. Tehát felszabadul CO2. És visszamarad a 2 db egyenként 1- vegyértékű klórral alkotott fém-klorid.

Tehát abból kell kiindulni, hogy sav-bázis reakciókor mindig víz keletkezik. Mivel az H2O, ezért a HCl-ből kettő kell, hogy meg legyen a két hidrogénatom. Ésigytovább...

(Egy mezei gépészmérnök válasza. Az lennék én. De valami vegyész biztos jobban tudja.)

27f

2011. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nyilat akart jelölni. Köszönönöm a választ, mostmár értem! :D
2011. jan. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!