Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szilícium-dioxidban (SiO2)...

A szilícium-dioxidban (SiO2) 1:2 az arány?

Figyelt kérdés
Tehát kétszer annyi O van mint Si?
2011. jan. 11. 20:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Mert suliban fordítva írtam fel, hiszen minden Si körül 4 O van, és most úgy logikus, hogy 2x annyi o, de lehet, hogy hülyeséget mondok.
2011. jan. 11. 20:39
 2/7 Silber ***** válasza:
Az SiO4 a kristályrácsára utal. Molekulaarányokban 2 mól O tartozik 1 mól szilíciumhoz.
2011. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz azon, hogy fordítva írtad fel, ha azt hogy SiO2 vagy Si2O akkor a válasz: SiO2.


Ha viszont azt nem érted, hogy miért van a rajzon 4 oxigénatom a szilícium körül, és mégis SiO2 a képlete, akkor arra az a válasz röviden, hogy az SiO2 az csak egy tapasztalati képlet( [link] valójában nem így épül fel, hanem ahogy rajzoltad, csak átlagosan 2szer annyi oxigénatom van a kristályban mint szilíciumatom, mivel egy szilíciumatomhoz 4 oxigénatom kapcsolódik, egy oxigénatomhoz pedig 2 szilíciumatom.

2011. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajj nem erre gondoltam :) EZt értem. hanem arra, hogy az arány: tehát hogy kétszer annyi az Si, vagy kétszer annyi az O? SiO2 aránya 1:2, vagy 2:1? Melyikből van kétszer annyi.
2011. jan. 11. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:
xDD érdekes hogy a nehezebbik felét érted, és ezt kérdezed. Am 2-szer annyi oxigén van benne.
2011. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon furcsálltam, hogy Si-ből van 2szer annyi, hiszen mindegyik körül 4 van, de értem, mert IMÁDOM a kémiát :D Csak hát... a tanár nem tanít jól, és ezért ilyeneket mindig félremagyaráz.
2011. jan. 11. 21:07
 7/7 Ector válasza:

Az (SiO2)azaz a kova, valóban 1:2 arányban tartalmazza a fent említett elemeket.

Emellett ami fontos, ennek egyik oka, hogy a Szilícium 4es oxidációs számmal rendelkezik, és az erre vonatkozó szabály szerint a másiknak ezt egyensúlyoznia kell, jelen esetben a -2 oxidációs számú oxigénből kettő kell. => +4 _ 2*-2(-4)=> egyensúly. :D

2011. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!