Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1 cm^3 sósavat tiszta vízzel...

1 cm^3 sósavat tiszta vízzel 1dm^3-ra hígítunk. A tömény sósav sűrűsége 1,185g/cm^3, súlyszázalékos koncentrációja 37%. A HCl moláris tömege 36,5g/mol. Mennyi az oldat ph értéke?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

1 cm^3 * 1.185 g/cm^3 * 0.37 / 36.5g/mol = 0.012 mol


a disszoc tényező sósavnál, pláne, ha ilyen híg, 100%

tehát az 1 l folyadékban 0.012 mol H ion lesz, a Ph érték


-log10(0.012 mol / 1 dm^3) / = 1.92


Viszontkérdések:

- Miért velünk oldatod meg a házi feladatodat? Nincs otthon számológép?

- Ha "nagy" leszel és dolgozol, akkor is mindent a munkatársaiddal fogsz megoldatni?

- Lány vagy? Mert akkor még talán természetben ki fogod tudni fizetni őket.

2011. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a segítséget.


Másodszor: Ez bunkó volt. Nem a házi feladatomat oldatom meg, hanem vizsgafeladatokat oldok. És azért tettem fel ezt a példát, mert nem vágtam a megoldás menetét. ÉS vizsgán önállóan kell majd megoldanom, tehát jó tudni.

Van itthon számológép, nem vagyok zseni és levezetés hiányában nem tudom megoldani a példát, nem vagyok lány és nem fizetek természetben.


De mindenesetre kösz a segítséget.

2011. jan. 15. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!