Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet a fizikát igazán...

Hogyan lehet a fizikát igazán jól megérteni, megtanulni és alkalmazni?

Figyelt kérdés

Igazából az egyetemi fizikára gondolok már, ahol mindenben már a felső matematikát alkalmazzák.

Én először erre a szakra jelentkeztem, de kudarcra lett ítélve a dolog, mert nem tudtam megérteni az előadásokat sem, meg sokszor még a jegyzeteket sem. Jó fizikusok, nektek mi a módszeretek a fizikatanulás elsajátításánál? vagy egyszerűen csak a véretekben van? :)


2011. jan. 16. 17:32
 1/5 Panda Péter ***** válasza:

ha a matematikai részét nem érted, akkor a matekra kell először rágyúrnod szrintem.

ha meg nem érted az elméletet, kérd meg a társaidat, hogy valaki magyarázza el, lehet, hogy az ő megfogalmazásában elsőre megérted, míg ha a tanár mondaná el az ő változatát ezerszer, akkor se értenél semmit.

2011. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Másodéves fizikushallgató vagyok, eddig egész jól megy. Nincsenek nagy taktikáim, de leírom én hogy csinálom, hátha segít:)

Először is, minden előadásra bejárok és saját magam jegyzetelek. Még órán igyekszem megérteni a dolgot, ha valamit nem értek, még frissen megkérdezem a többiektől/a tanártól. Másodszor, a gyakorlatokra is bejárok, szintén igyekszem megérteni hogy mit is csinálunk, a házikat lelkiismeretesen írom meg (magamtól). Emiatt általában háziíráskor újra átnézem az anyagot (eddigre általában újra nem értek mindent, de másodszor sokkal könyebb megérteni).

Zh-kra tanuláskor még egyszer átnézem a tanulnivalót (ilyenkor már általában valamennyire beépült az anyag, nem kell sokat tanulni) és megoldom az összes elérhető régi zh-t, feladatsort. Ez így soknak tűnik, de ha ekkor már érted az anyagot és végigszenvedted magad egy rakás házin, akkor gyorsan megy.

Vizsgára készüléskor minden tételt kidolgozok, viszonylag röviden, majd addig tanulom, amíg fennhangon el nem tudom mondani a tételek vázlatát (kb annyit, amit kijegyzeteltem). Ilyenkor általában főleg a saját jegyzetemből dolgozok, mivel ezt látom át legjobban. Ha valamit nem értek vagy nem találok, utána nézek a témábavágó tankönyvben.

A fő persze az, hogy tényleg érdekeljen a dolog, anélkül nem megy:) Érdemes eljárni hallgatók által szervezett szakmai rendezvényekre (pl. mafihés rendezvények), beszélgetni felsőbbévesekkel, tanárokkal, kutatókkal (nekem legalábbis ez nagyon sok motivációt adott).

2011. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Külön-külön is vannak problémák a matematika meg a fizika résszel, de a legnagyobb problémát a kettő összeboronálása okozza. Egyszerűen nem látom a képletben az elméletet, pedig elvileg az definiálja.
2011. jan. 16. 19:31
 4/5 A kérdező kommentje:

19:29, köszi szépen! :) Egyébként te nem az ELTÉre jársz?


Várok még más válaszokat is!

2011. jan. 16. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a BME-n tanulok, de mafihézek, ezért sokat járok az ELTE-re is:)
2011. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!