Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A levegő képes meggyulladni?...

A levegő képes meggyulladni? Nem segíteni az égést, hanem konkrétan égni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

A levegőben alapjáraton nincsenek olyan anyagok, ami szobahőmérsékleten meggyulladna (szép is lenne, szó szerint pokol lenne a földi lét). Azonban pl. egy benzinkút közelében, ahol robbanékony gázok illannak a levegőbe, robbanásveszély alakul ki. De számos ilyen példát lehetne még hozni.

Ahhoz, hogy a levegő összetevői reagáljanak egymással, nagyon extrém körülmények kellenek. Villámláskor (vagy az ívfény hőmérsékletén) a nitrogén egyesül az oxigénnel, és különböző összetételű nitrogén-oxidok keletkeznek.

2011. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :) Arra voltam kíváncsi, hogy bármikor képes-e rá, nem feltétlenül szobahőmérsékleten, hanem akár speciális körülmények közt, de meg tud-e gyulladni.
2011. jan. 23. 21:25
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
A levegő nem gyulladhat meg mert egy csomó gáz keveréke.Az nem a levegő meggyulladása ha egy villámcsapáskor nitrogénoxidok keletkezhetnek.
2011. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Hlye kérdésre hlye választ kell írni, mert úgysem fogja fel, amit írtál.
2011. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Az égéshez alábbiak kellenek: éghető közeg, oxigén és megfelelő hőmérséklet.

Ebből a legelső hiányzik.

A levegőben ugyanis a 78% nitrogén nem éghető, a 21% oxigén önmagával együtt nem kap lángra, az a kevesebb, mint 1% nemesgáz (=semmivel nem lép reakcióba), meg por, meg vízgőz, szintén nem éghető.

2011. jan. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolt jól: IGEN, képes égni.

Egy villám hőmérséklete kell hozzá és az égés nem önnfenntartó.


A többiek nem tudom, miért írtak, ha nem értenek hozzá.

2011. jan. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a témának. Lehet, hogy az égést nem értelmeztem megfelelően. "Az égés a tűzvédelem értelmezése szerint a levegő oxigénjével történő egyesülés." A másik dolog, hogy valóban nem önfenntartó az oxigén-nitrogén egyesülés, mert endoterm reakcióról van szó, tehát nem termel, hanem elvon hőt a környezettől.

Nálam ettől függetlenül továbbra is az exoterm, "hőtermelő" oxigénreakció számít csak égésnek. A nitrogénnel történő egyesülés az én szótáramban nem számít égésnek.

Szóval a nitrogén "szerintem" nem éghető, vagy inkább nem égetnivaló gáz Csak azért ne nevezzük égésnek, mert oxigénreakció.

Ez olyan dolog, mint azon vitatkozni, hogy a gomba növény -e vagy sem? Vagy, hogy az egy prímszám -e, vagy a 0 természetes? Ezek mind külön kategóriák: se nem növény, se nem állat, se nem prím, se nem összetett, és vagy természetes, vagy nem. És olyan elb.szott égése van a nitrogénnek, ha annak nevezzük.


De visszatérve az eredeti témához: a levegő "konkrétan égni" nem tud. Nem termel energiát. És pont. Ilyen alapon a víz is tud égni. Vízbontás, oszt utána a levegő oxigénjével összeereszted, nem az eredetivel, és máris meggyújtottad a vizet...

(tegnapelőtt 23:49)

2011. jan. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod.

A vizet bontani kell az égéshez - a levegőt meg nem kell bontani hozzá.

2011. jan. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nátriumdarabkát klórgázban hevítünk, azt is égésnek hívják. A vizes példa sem jó, mert ott nem a vizet égeted, hanem a hidrogént (a neve is innen ered: "hidro genesz = vízképző").

A fák korhadását pedig lassú égésnek nevezik...

Az égésre sok definíció és meghatározás van, attól függ, ki mennyire akar szigorú lenni. Én a nitrogén + oxigén reakciót is égésnek nevezem, mivel egyesülés és oxidáció történik, és kémiaórán is (anno) mint endoterm égés kellett megtanulnom.

2011. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Shirochan válasza:
Jesszus. XD nem akarok gonosz lenni.. de te eddig egy kő alatt éltél vagy mi? ha meggyulladhatna már nem élnél. se senki ezen a földön :DD ok... sorry not sorry
2015. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!