Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem végtelen...

Ha a világegyetem végtelen nagyságú, hogy lehet az hogy egyre tágul (magyarán a végtelen az hogy lehet nagyobb a végtelennél? )?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a végtelen világegyetemben lévő galaxisok egyre távolodnak egymástól, így egyre nagyobb teret foglalnak el.
2011. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Silber ***** válasza:
84%
A végtelen nem úgy kezelendő, mint egy szám. De ha filozófikusan nézzük: hogy tudna valami tágulni, ha egyszer végtelen? Akkor mindent kitölt, a mindennél több pedig nincs. A világegyetemnek is van valamiféle határa (bár semminemű információnk nincs róla), ami folyamatosan tolódik.
2011. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
A jelenleg tudomány szerint végtelen és végtelen között van különbség.Példának okért vegyük pl a matematikában azt hogy egy a 0 és 1 között végtelen szám kisebb attól a végtelentől ami az irracinális számok halmazától(vagyis a mínusz végtelentől a plusz végtelenig)
2011. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
A világegyetem (a jelenlegi modell szerint) nem végtelen, csupán egy emberi ésszel felfoghatatlan méretű teret foglal magába. De van határa :)
2011. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd jársz fősulira, akkor majd rájössz, hogy a "végteleneket" össze lehet adni/kivonni/szorozni/osztani egymással. Az a fránya határérték számítás, majdnem elhasaltam belőle :-/
2011. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
ez buta kérdés. úgy értik a tágulást, hogy a csillagok galaxisok távolodnak egymástól stbstb
2011. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A világegyetem véges, de nincs határa. Olyan, mint a földfelszín, az is véges, meg tudod határozni területegységben, mégsem tudsz kijelölni egy végpontot. Az űr is ilyen, csak eggyel több dimenzióban, körülötte meg nincs semmi, a tágulással hozza létre a teret. Elég elképzelhetetlen...

A végtelenséghez még annyit, hogyha elindulsz az űrben, és tartod az irányt, akkor visszaérsz oda, ahonnan indultál, mert görbe a tér.

2011. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úgy végtelen, mint egy lufi. Térfogata van (a lufinak véges felszíne van), de vége nincsen sehol egyiknek sem.
2011. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Hogyan tágulhat a végtelen?

Vegyél egy számegyenest, ahol a számok közötti távolság 1 cm (ez egy vonalzó, ugye, csak kicsit hosszabb).


Most nyújtsd meg, hogy a távolság a számok között legyen 2 cm!

Ugye, milyen szépen tud tágulni a végtelen?

2011. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Az én agyroggyant feltevésem:

A világegyetem vagy univerzum egy végtelen tér amelyben bármely irányba végtelen kilométert lehet haladni végtelen éven át, örökké ha tetszik.


Ez a végtelen üres tér nem egészen üres, de szinte majdnem. Egy statisztikailag piliszkányi kis valami ŐSROBBANT a fent említett végtelen üres térben és egy azóta tartó anyag-tágulási folyamat zajlik, benne mi a Föld bolygón, körbevéve távoli csillagokkal, tejút, galaxisok, bla-bla.


Szóval szerintem az összes anyag ami létezik jelenleg a világegyetemben egy hatalmas gömb alakú részen belül van, becslések szerint egy több billió fényév nagyságú gömbben. Ez a gömb egyre tágul. Ezen a gömbön kívül nincs anyag csak űr, vagyis anyag nélküli terület. A terület bármely távolodó irányba haladva végtelen.


Szóval a végtelen térben tágul a véges mennyiségű anyag. Tehát az anyagnak van egy határsávja amin túl nincs több anyag és képzeletbeli űrhajónk mögé kerül a világegyetem összes anyaga míg előttünk csak sötét semmi van. Az irányt tarta lehet továbbhaladni végtelen éven át végtelen fényév távolságig, örökké.


Szerintem.

2012. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!