Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha pl. megpróbálnánk ábrázolni...

Ha pl. megpróbálnánk ábrázolni 3D-ben egy 2D-s dolgot, az nem látszana. Pl. Egy AxBxC kiterjedésű dolog. Ha A és B kiterjedése van és C=0 akkor a szorzat 0. Ha már megadnánk bármilyen kiterjedést a 3. értékre az már 3D. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem kompatibilisek visszafele a dimenziók!

2D:Nem húzhatsz olyan vonalat, aminek csak hossza van!


2011. jan. 30. 02:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2D-s dolog csak akkor nem látszana, ha sikerülne rezzenéstelenül pont az éle felől nézned.

Minden más esetben kiválóan látnád - ha szemből nézed, akkor még torzításmentesen is.

Abszolút kompatibilisek minden irányban a dimenziók.

2011. jan. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Miután mi csak 3d-s dolgokat tudunk ebben a 3d-s világban előállítani, tök felesleges azon filózni, hogy hogy látszana egy 2d-s dolog. Elvileg látszana, csak ugye 2d-ben természetszerűleg nem tudsz rajzolni. Egy dimenzióban elméletben mindig meg lehet egy nála alacsonyabb dimenziószámú alakzatot rajzolni.
2011. jan. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak 3D-s játékok.

A monitorom 2D-s.

Látom.


De kevered itt a szezont a fazonnal. Pl. egy pontot sem tudsz ábrázolni, mert a pontnak nincs kiterjedése, egyik irányba sem. Amikor raksz egy X-et vagy bármit, akkor arra azt mondjuk, hogy na itt a pont.


Meg amúgyis a térfogata lenne 0. Felülete attól még lehet és azt lehet látni.

2011. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A második kommentelő értette meg mit szerettem volna mondani. Szerintem a 3D-s világban nem jeleníthető meg 2Ds dolog! Ha az megjelenik, annak már elemi vastagsága ( egység vastagság, amely bármilyen pici ) van. A monitoron ábrázolt dolognak pedig igenis 3D kiterjedése van, akárhogy is veszed. Ha ez nem így lenne, a képernyőnek sem lenne térbeli kiterjedése. Bár ez meddő vita, mégsem értem hogy elméletben miért lehetséges. Szerintem ugyanis nem kompatibilisek!
2011. jan. 30. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!