Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki az Anktartisz s az Arktisz...

Barbara500 kérdése:

Ki az Anktartisz s az Arktisz első meghódítója? Mennyi a Anktartisz és az Arktisz meghódításának éve? Az Anktartisz és az Arktisz legmagasabb pontjai? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
1911. december 14-én a norvég Roald Amundsen elsőként érte el a Déli-sarkot. Legmagasabb pontja a Winson Massif, amely 5140 m magas.
2011. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Északi sark: Piery admirális (jól írtam?, de google segít neked), 1909
2011. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javítok: Peary (elnézést tőle)

Déli sark: Scott 1-2 héttel maradt le csak Amundsentől, de Ő ott is maradt, rossz időjárási viszonyok miatt a visszaúton életét vesztette, gyakorlatilag éhen haltak...

2011. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még néhány adat: Legmagassabb mért hőmérséklet: argentin poláris mérőállomás Eperanza, +14°, Legalacsonyabb mért hőmérséklet: orosz poláris mérőállomás Vostok -82,2°C. Gyakori itt az erős, hűvös szél, előfordulnak viharok hófúvással, ciklonok zivatarok, vulkáni tevékenységek és szeizmikus földmozgások.
2011. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
6. osztályos földrajz könny?? Nekem is ez kell
2013. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!