Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez most hogy van? Hold....

Ez most hogy van? Hold. Gravitáció.

Figyelt kérdés

Volt egy felmérés ahol egyetemistákat kéreztek hogy mit csinál egy tárgy a holdon. A megoldás az volt hogy "lebeg".

De szerintem ez h*lyeség. A holdon is van gravitáció. (1,622 m/s2) Szóval akkor itt is leesne a tárgy, csak lassaban.

Jól gondolom?


2011. febr. 3. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól.


A Holdon körülbelül hatoda a gravitáció a földinek, természetesen minden ugyanúgy leesik, csak lassítva :)


Az űrhajósok is leestek, igaz a kétszáz kilós ruhában azért tudta ugrani egy jó fél méter magasra, de ugyanúgy szépen le (és el) estek :)

2011. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A "felmérés" - ha ugyanarra gondolunk - inkább csak olyan "leleplező" videó volt arról, hogy milyen hülye emberek járnak egyetemre... szóval többségében a rossz válaszokat vágták össze, miszerint "háát aaaaz őőő...lebeg", meg "kirepül az űrbe" meg hasonló okosságok.


De a jó válasz természetesen - ahogy első is írta - az amit te mondasz... és ezt reményeim szerint azért egyetemisták nagyobb része tudja...

2011. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"háát aaaaz őőő...lebeg", meg "kirepül az űrbe" meg hasonló okosságok"


Aki ennyire analfabéta fizikából annak a bölcsészkaron sincs semmi keresnivalója mert vannak legelemibb ismeretek és ez az! Olyan sincs hogy valaki egy két tantárgyból kíváló másokból meg teljesen hülye.Ilyen emberkék miatt terjed az hogy nem is volt holdraszállás. Mert aki azt tagadja az is totál hülye fizikából, de a logikai képessége is a béka segge alatt van!

2011. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

"Az űrhajósok is leestek, igaz a kétszáz kilós ruhában azért tudta ugrani egy jó fél méter magasra, de ugyanúgy szépen le (és el) estek :)"


Pont abból a mozgásukból és az esésükből látszott hogy nem lehetnek a földön.

2011. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dávid Gyula előadásában említ is egy kísérletet,amit az űrhajósok el is végeztek, hogy a nehéz, és könnyű tárgyak is egyforma sebességgel esnek le a légkör hiánya miatt ugye. Aszongya az mp3-ban, hogy videó is van róla a neten. Sehol sem találom. Tudja valaki a linkjét?
2011. febr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen,ennek a femérésnek az volt a lényege,hogy megkérdezték a bölcsészeket,meg a humán szakosokat reálos tárgyakból,és fordítva,a műszaki,reálos beállítottságú egyetemistákat humános kérdésekből.természetesen mind2 negatív eredménnyel szolgált,de a ahogy néztem,azért sokkal ,de sokkal rosszabbul teljesítettek a bölcsészek
2011. febr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"de a ahogy néztem,azért sokkal ,de sokkal rosszabbul teljesítettek a bölcsészek"


Hát sajnos nem... Mármint "objektíve" :) lehet... de én sokkal-sokkal-sokkal többet vártam a reálosoktól

Azon ahogy a műszakisok szerepeltek, teljesen ledöbbentem.


A Holdas kérdést a műszaki egyetemen is feltették! És nagyon sokan nem tudták (persze a videó össze volt vágva, de mindegy...)

Egy reálos ember, erre nem tudja a választ???



A másik kérdés meg (szintén műszakisoknak), hogy mikor volt a második világháború... Jóformán senki nem tudta...

Az rendben, hogy nem tudnak pontos évszámot, de hogy Mo. leendő "értelmiéségi rétegének" gőze nincs egy olyan világ(!)háborúról, amiben még a nagyszülei is éltek...



Najó abbahagyom a hőzöngést.. :) Igaziból csak azért vagyok nagyon ledöbbenve, mert én nagyon szégyellem a töri tudásom, mert kb. nullának érzem... de azért ez még nekem is sok! :)

2011. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az gravitációs vonzása hibás amúgy! Eddig mindig azt mondták hogy a Hold gravitációs vonzása 1/6-a a földének,csak ezzel az a baj,hogy ha a hold gravitációs ereje 17% a földi 100%-os méréséhez mérten,akkor az asztronauták ha ugottak volna egyet,kb 15m-ert repültek volna fel és 14m-ert mentek volna előre mire ismét leértek volna,a másik meg hogy mikor az űrhajós elesett,nagyon nehezen tudta kinyomni magát illetve felálni,olyan volt mikor egy 150-200kg ember hasra fekszik és próbál felállni,a de hogy nyomhatták volna majdnem az eredeti súlyukat az űrhajósok,ha csak 1/6-ot a gravitációs vonzás? De vissza térve az ugráshoz,igen mikor ugrottak egyet a holdon kb úgy 30cm-ert tudtak ugrani,namár most te ennyit simán ugrasz most helyben,holott mikor ők ugrottak volna nagyon magasra kellet volna repülniük.Aztán voltak még kísérletek,eldobták a kalapácsot és majdnem olyan sebességel esett le mint ha a Földön lettek volna,csak picivel lasabban,nade ha csak 17%-os a gracitáció,rég el kellet volna repülnie annak a hül ye kalapácsnak jó messzire,másik meg hogy nagyon nehezen tudták eldobni a kalapácsot,még is hogyan ha csak pár grammot nyomott odafent? Szóval a lényeg hogy vannak furcsaságok,és matematikai alapon kiszámoltak hogy a hold gravátiációs vonzása 60% a földihez képest nem 17,ugyan is csak 60%-nál esnek olyan sebességel a tárgyak,és csak ekkor vagy képes ekkorát ugrani.Nos innentől lehet következtetni hogy a szafander is feleslegesnek titulálható,ugyan is ez épp olyan mint a vizi merülés,ott is a tűdő alkalmaszkódik a nyomáshoz mert képes rá,persze az más tészta hogy fáztak volna :)
2014. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"ezzel az a baj,hogy ha a hold gravitációs ereje 17% a földi 100%-os méréséhez mérten,akkor az asztronauták ha ugottak volna egyet,kb 15m-ert repültek volna fel és 14m-ert mentek volna előre mire ismét leértek volna"


Nnna azért azt megnézném, hogy ki ugrik 2,5 méter magasra és 2 méter távolságra (kb visszaszámolva földi gravitációra) egy 82 kilós fejnehéz űrruhában. Én tuti nem... bár kétségtelen, hogy nem is vettem részt asztronauta kiképzésben.

2014. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!