Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a sötét anyag...

Mi a különbség a sötét anyag és a sötét energia között?

Figyelt kérdés
Tudom lényeges, mivel az egyik összetart a másik meg...de melyik, melyik?
2009. febr. 8. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sötét anyagnak nevezünk mindent a világban, aminek nincs saját sugárzása. A Föld is az.

Sötét energiának hívjuk azt a hatást, ami a világunkban csak nagyon nagy méreteknél (pl. galaxisok között) jelentkezik, és ami egy TASZÍTÓ erő.

2009. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%
Kedves kérdező! Nem létezik sem az úgynevezett sötét anyag, sem a sötét energia. Az emberi lények jelenlegi tudása nagyon csekély, nem látják még át az anyag, energia, tér és idő között lejátszódó folyamatokat. Ráadásul sok hasonló jelenséget összevonnak, például téridőről beszélnek, elektromágnesességet emlegetnek, pedig ezek különböző dolgok, minden hasonlóságuk ellenére. A tudósok igyekeznek csekély ismereteik birtokában, magyarázatokat találni a világegyetemben tapasztalható jelenségekre, és így születnek ezek a hibás, hiányos elméletek, mint amit a kérdésedben is említettél, vagy az ősrobbanás, relativitás-elmélet, húr-elmélet, anyag és energia megmaradás, stb. Ha esetleg bővebben érdekelnének a lejátszódó folyamatok valódi magyarázatai, privát e-mail -ban szívesen elmondom, bár az én tudásom is nagyon csekély ebben a témában. (Is. :-)
2009. febr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

XD

Teszed itt a szerényt de én ebből teljesen azt vettem ki hogy a tudósok hülyék de te tudsz mindent.


Nem vagy kicsit túlzottan is nagyképű?

2009. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%

Kedves utoljára válaszoló!


Egy dologban valóban igazad van, eléggé nagyképü vagyok, mentségemre szolgáljon nem akarok ezzel senkit sem megbántani. Másrészt a tudásommal, (inkább tudatlanságommal) kapcsolatban nem volt bennem semmi álszerénység, az valóban nagyon csekély, és ráadásul ez a picike tudás még szöges ellentétben is áll, napjaink elfogadott fizikai elméleteivel.

2009. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!