Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy korong alakú tükröt...

Ha egy korong alakú tükröt meg lehetne forgatni (pl egy merev lemezt) annyira, hogy a kerületi sebessége elérje, vagy nagyobb lenne a fénysebességnél, akkor a tükörképben milyen lenne a látott kép? Elmosódna?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz olyan anyagot találni, ami ezt a radiális erőt kibírja.. Kúrvára szét akar majd szakadni
2011. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs, lehagytam, hogy elméletben...
2011. febr. 7. 21:01
 3/8 anonim válasza:
Elmeletben minden lehetseges :) De ez egy nagyon jo kerdes...lehet hulyeseg, de szerintem ha egy korong alaku tukor fenysebesseggel porogne, akkor nem latnank belole semmit.
2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A relativitás elmélet szerint nem lehet test gyorsabb a fénysebességnél. Tegyük fel, hogy lehet és a testnek nem lesz baja(nem szakad szét). Akkor beleakadna a levegő gázaiba és porába és az hő és fényjelenséggel járna. Hanyagoljuk el ezt is. Na akkor van az, hogy elmosódna. A fény elmosódását ilyen feltételek között úgy lehet modellezni, szemléltetni mintha egy lemezt forgatnál a csap alatt gyorsan és megnyitnád a vizet.Így a víz lenne a fény. Igaz, hogy a modellem nem tökéletes, dehát nincs tökéletes modell.
2011. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok Szerintem az előttem szólónak. Nincs igaza, látnánk a lemezt mert lenne olyan foton ami olyan szögben jön a korong felé, hogy a találkozás után pont a mi szemünkbe csapódna vissza.
2011. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát igen alapból hülyeség,de ha már elhanyagolunk minden olyat,ami nem tetszik:D akkor is látnánk vmit belőle,csak nemtudni mit:D ha nemis az összes foton,de vmennyit érzékelnél,csak lehet más frekvencián
2011. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A cserkész ***** válasza:
A tengelyből látnál valamit csak.(vagy azt sem)
2013. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ZZx ***** válasza:
milyen lenne a látott kép? robbanásszerű..:))
2013. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!