Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van két 2500 mAh-ás,1,2...

Ha van két 2500 mAh-ás,1,2 V-os NI-MH aksielemem, és túl lettek töltve a töltőn, akkor azt valamilyen kémiai eljárással meg lehet javítani?

Figyelt kérdés

(vagy bármilyen más módon)

Fényképezőben pedig egy bekapcsolás erejéig bírja, sőt többször próbáltam azóta tölteni, de csak ennyi. Már sajnos rengeteg elemem így tönkrement.


2011. febr. 9. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy azért rossz mert túl lett töltve.Lehet hogy pont nem vesz fel az egyik 100-200mA-nél többet.Azért mert a töltő -deltaU-val lekapcsolt attól még nem biztos hogy az akkuban a kapacitásának megfelelő töltés van sőt biztos hogy nincs kivehető mennyiség benne.Van olyan töltő az IPC-1L ami kisüt feltölt és a végén a beletöltött mennyiséget ki lehet íratni csatornánként.A sok tönkrement akku helyett egyszer kell ilyet venni és akkor minden töltésnél pontosan lehet tudni mennyi van az akkuban. A Conrad-ban lehet kapni.
2011. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van olyan töltő ,ami először kisüti? És akkor jobb lesz a töltés, és "egészségesebb" marad az aksi? Akkor ha félig kimerült aksit rakok a töltőbe, rontom a hatásfokát?
2011. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sajtoskifli ***** válasza:
Igen, ez tényleg így van, az aksik tovább élnek, hogyha kisütött állapotról töltöd fel, ellenkező esetben egyre gyorsabban elromlik.
2011. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hittem a Li-ion, meg a Metálhibridekben pont az az újdonság, hogy csak első 3-4 alkalommal kell ezt, utána működne akárhogy. de majd rákeresgetek én is a neten, hátha...
2011. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!