Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tudtok a DNS-ről? Az...

Mit tudtok a DNS-ről? Az eukariótáról mit tudtok? Homeosztázisról? A nyílt-zárt vérkeringésekről, hogyan tudom őket megkülönböztetni? A szív felépítése és működéséről is? Mi a különbség a ozmózis és a plazmolízis között?

Figyelt kérdés
A plazmolízis az-az amikor a sejt a vizet kiválasztja magából? Elvileg csak élő sejtek képesek plazmolízisre? Itt olvastam a gyik-en hogy csak élő lények képesek rá, de ha egy hagymára KCL oldatot öntünk akkor a sejthártya is látható lesz amit azért nem lehet látni mikroszkópban mert teljesen hozzá van simulva a sejthártya a sejtfal hoz. De a hagyma az nem élőlény, vagy is hát az, de amikor már leszedik akkor már nem az... Hát remélem valaki tud a kérdéseimre választ adni...
2011. febr. 13. 18:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, amikor izzadunk az ozmózis vagy plazmolízis , vagy egyik sem?
2011. febr. 13. 18:22
 2/7 anonim ***** válasza:

nyílt-zárt vérkeringés, ha jól emlékszem:

zárt (pl az emlősöké, madaraké), mert a CO2 és az O2 dús vér el van választva egymástól, nem vegyül (vagy CO2 dús a vér, vagy O2 dús a vér egy adott pillanatban)

a nyílt vérkeringés (hüllők vagy kétéltű, nem tom:s) pedig, amikor vegyül a "kétféle" vér, és egy vérkör van

2011. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20:58:

NEM!!!

Nyílt keringése az ízeltlábúaknak van. Attól, hogy keveredik a friss és a fáradt vér a hüllőkben és a kétéltűekben, még ugyanúgy zárt a keringésük! Kérlek téged is, olvasd el figyelmesen, amit ugyanerre a kérdésre adtam válaszként a házi feladat kérdések között!


Kérdező, ami a másik válaszomból kimaradt:

A hagyma élőlény, még akkor is az marad, ha már le van szedve a héja. Plazmolíziskor az a lényeg, hogy a vizsgált sejt maradjon életben. Attól, hogy a hagymának leszeded a levelét, még a levél sejtjei élnek egy ideig (szerintem akár egy-két napig is, főleg ha vízbe teszed), és itt ez kell neked.


Az izzadás pedig se nem ozmózis, se nem plazmolízis. Az egy kiválasztási forma. A sejtek aktívan vizet és egyéb anyagokat választanak ki. Állati sejt nem képes plazmolízisre. A plazmolízis egy túlélési reakció a környezetre, még a növények sem "csinálják" szívesen. Olyan nekik, mint ahogy neked összeforr a csontod törés után, megvan a képességük, de jobb, ha nem kerül rá sor soha. Az ozmózis pedig a féligáteresztő hártyán át történő diffúzió. Mivel az ozmózis egy passzív folyamat, a kiválasztás pedig aktív, ezért az izzadás nem lehet ozmózis sem.

2011. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A DNS-ről elég sokat tudok, mi érdekel? És az eukariótákról mi érdekel? Lexikonok vannak teleírva a témában.
2011. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:24

Házi feladatok témakörbe is feltette a kérdező a kérdését, ott már megválaszoltam neki, elég bőségesen.

2011. febr. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi hogy szóltál, még nekiálltam volna írni...
2011. febr. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg nézem a házi feladatot és köszönöm a válaszokat, ha valamelyikre nem kaptam választ azt meg írom nektek.
2011. febr. 14. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!