Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az űrbe felviszünk egy...

Ha az űrbe felviszünk egy iránytűt, akkor az milyen irányba mutat?

Figyelt kérdés
Egyszer a Brainiacban volt. Kíváncsi lennék rá, aztán lehet, hogy tök egyszerű.
2011. febr. 25. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hova a csudába mutatna? Ha nem kerül be mágneses erővonalak közé akkor nem áll be semilyen irányba hisz nincs ami beállítsa.
2011. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem tudtam, hogy már volt ilyen kérdés. Másodiknak, akkor is kell valamerre mutatnia:)
2011. febr. 25. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:
persze mindig mutat valamerre de ha meglököd és elmozdul a tű nem fog visszaállni hanem megáll ott ahol volt ha nincs mágneses tér ami mozgassa
2011. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Másodiknak, akkor is kell valamerre mutatnia:)"


Ha nincs elég erős mágneses tér akkor miért mutatna?

2011. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mert ott van a nyíl, az csak áll valamerre, vagy nem? olyan nincs, ha nincs mágneses tér, akkor a mágnesestű is eltűnik.
2011. febr. 25. 20:30
 7/10 Silber ***** válasza:
Mi az, hogy eltűnik? Dehogy tűnik el. Az szépen ott marad a legutolsó helyzetben, ahova beállt. A világűrben (hacsak nem vagy elég közel valami "univerzumbeli mágneses erővonal-forráshoz", akkor szépen marad a helyén (mivel azon az apró ponton is megjelenik a súrlódási erő, amely egy helyben tartja). Ha ideális lenne, akkor beállna a rá ható legerősebb térerő irányába, akármilyen kis értékű is.
2011. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 valaki234 ***** válasza:
Amerre legerősebb a mágneses erő körülötte.
2011. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értem, azért írtam hogy eltűnik, mert olyan nincs hogy ne mutatna sehová.. :D köszönöm a válaszokat:)
2011. febr. 25. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkora magasságban, ahol a Nemzetközi Űrállomás kering, ott is kimutatható a Föld mágneses tere. Az más kérdés, hogy lehet, hogy eltorzultan és olyan gyengén, hogy nem mutatna sok értelmeset az iránytű...


Viszont elég sok kütyü lehet ott, amik jó kis térerőt gerjesztenek, de ha nem közvetlenül mellette van az iránytű, lehet, hogy szintén túlságosan kicsi a mágneses terük, hogy arra álljon be a mutató.


De fogalmam sincs. Ki kéne számolni/mérni, hogy mekkora egy iránytű tűjének a tömege, tudni kéne, hogy pontosan milyen anyagból van a tű, mekkora a tömege és mekkora a "csapágysúrlódása" (bár nincs benne csapágy, de érthető mit mondok).

Aztán ki lehetne számolni és mérni (->mérésnél a Földön bezavar a gravitáció és megnövelheti a súrlódását a mutató felfüggesztési pontjainak!), hogy mekkora térerősségre mozdul meg a mutató.


Majd egy intervallumban meg lehetne határozni a térerősséget olyan magasságban. Persze ez függ a Földhöz (és a Naphoz) való helyzettől is, meg a Napszél erősségétől is. Meg hogy ez időben hogy változik.


Ahogy az is kérdéses hogy mondjuk az Űrállomás fedélzetén milyen körülmények vannak... pl. mennyire van leárnyékolva az űrhajó és a különféle berendezések... a berendezések milyenek, hol vannak, stb... mekkora térerőt gerjesztenek, stb...

2011. febr. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!