Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan görbül a tér?

Hogyan görbül a tér?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jobbra-balra, fel-le, előre-hátra, meg ha szerencséd van, akkor a negyedik dimenzióba is.
2011. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A görbült tér csak a matematikában van kitalálva, a valóságban nem létezik, különbe nem keresnék a gravitront sem...
2011. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kapirgál valamit, de teljesen rossz következtetést von le. Van egy modell, ami térgörbületekkel magyarázza a dolgokat, van ami gravitonokkal, van Newton aki simán csak nem magyarázza. Egyik sem mond semmit arról, mi van a valóságban, hiszen azt nyílván nem tudjuk. A modellek csak leírnak, nem az univerzális igazságot tartalmazzák.
2011. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt állítja hogy valóságban nem görbül a tér attól kérdezném hogy akkor miért van az hogy a pl. a nap körül (a gravitációja miatt) a csillagok fénye elgörbül? Az elgörbülés miatt pedig más lesz a látszólagos helyzete mint a valós, ez napfogyatkozásnál meg is figyelhető, és ha jól tudom 1919-ben volt is eddingtonnak egy expedíciója ahol ezt megfigyelték és igazolták is.
2011. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Phoney ***** válasza:

Először az volt rá az elmélet, hogy magát a fényt téríti el a grav. mező, egyébként az egyik legérdekesebb példája ennek a görbülésnek az "einstein-kereszt", amiben egy galaxis mögötti kvazát 4x látszik kereszt alakban a galaxis gravitációja miatt. Elvileg:)


Elég nehét egyébként megérte(t)ni a térgörbülést, mivel az emberi idegrendszer 3d modellben látja a világot. Mert a 3d-s univerzum bizony csak egy modell a fejünkben, amin keresztül felfogjuk a valóságot. Senki nem garantálja nekünk, hogy úgy is van:)

2011. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

El tudsz képzelni egy gumilapot?

És úgy el tudod képzelni, hogy meggörbíted, míg egy lufi lesz belőle?


Nos: a tér is ugyanígy görbül - csak az nem 2, hanem 3 dimenziós.

Meg is lehet mérni, mennyire görbe: ha rajzolsz egy jó nagy háromszöget. Itt fényévekre gondolj... és lézerfényből is lehet rajzolni.

Utána már csak meg kell mérni a szögeit: ha az összegük nem 180 fok, akkor az a tér görbült.

2011. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pinocchio ***** válasza:
48%
Lehet hogy ezzel én vagyok egyedül,de szerintem maga a kifejezés is idiótaság.Önmagával jellemzel valamit,amikor azt mondjuk meggörbül valami,akkor a térbeli alakja változik.Ahhoz tudnám ezt hasonlítani amikor azt mondjuk hogy gyorsan telik az idő kb ugyanekkora ökörség.Én inkább úgy fogalmaznék hogy tér struktúrája változást szenved.
2011. febr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"Meg is lehet mérni, mennyire görbe".. voltak is ilyen kísérletek, de asszem eddig még nem mutattak ki semmit. Persze ettől még lehet igaz az elmélet.
2011. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"szerintem maga a kifejezés is idiótaság.Önmagával jellemzel valamit,amikor azt mondjuk meggörbül valami,akkor a térbeli alakja változik."

Ez egy primitív elképzelés, és csak akkor jó, ha kizárólag 3 dimenziós térrel szeretnél foglalkozni.


Azt, hogy hogyan lehet lemérni egy tér görbültségét, már leírtuk. Nézd meg, próbáld meg megérteni...


Amúgy az erős gravitációs központok kiváló példák a térgörbületre. És léteznek a valóságban is.

2011. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Abban nem kételkedek, hogy léteznek.

Pinocchio neked pedig szerintem nem kellene sehova írnod, mivel fogalmad sincs semmiről.Az előző kérdéseimre is hasonló hülyeségeket írtál.

Köszönöm a(z) (értelmes) válaszokat!

2011. márc. 1. 01:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!