Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene fizikában?

Valaki segítene fizikában?

Figyelt kérdés

Feladat: ellenállás 20 ohm,áramerősség 10 amper,rövidre záráskor az áramerősség 50 amperre növekszik. Az áramforrás elektromos feszültsége 250 Volt.

Számítsuk ki: a) hogyan módosul az áramerősség,ha az ellenállással sorba kötünk 25 ohmos ellenállást ?


2011. febr. 27. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Az áramforrás belső ellenállása 5 ohm, ha sorba kötsz még egy 25 ohmosat, akkor 50 ohm lesz az kör ellenállása, így az áramerősség 5 A. Mondjuk az első adatból is tudható, hogy a belsőellenállás 5 ohm, nem is értem miért kellett ez a rövidzár.
2011. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az "áramforrás" definíciója, hogy a hurokban mindig állandó értékű áramerősséget tart fenn, a hurok ellenállásától függetlenül!

Rosszul van a feladat megadva, mert nem is változhatna az áramerősség. Vagy nem úgy kéne hívni hogy áramforrás, hanem hogy feszültséggenerátor, vagy feszültségforrás.

2011. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű áramforrásnak, elem, akku, van belső ellenállása. Erről szól a feladat.
2011. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elektrotechnikában áramforrásnak nevezzük az olyan "készülékeket", amiknek a leadott áramerőssége FÜGGETLEN a terheléstől, és feszültségforrásnak az olyanokat, amiknek a kapocsfeszültsége FÜGGETLEN a terheléstől. Így a kérdés, ha valóban így volt megfogalmazva, hibás...


maci

2011. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elfogadom, hogy az elektrotechnikában az olyan kütyüt nevezik áramforrásnak amely által leadott áram erőssége független a terheléstől, de általánosságban és így a fizikában sem.

Csak egy idézet a sok közül:

Áramforrásnak nevezünk minden olyan berendezést, ami elektromos energiát szolgáltat.

Az áramkör aktív elemeként villamos energiát táplál az áramkörbe.

Léteznek pl. elektrokémiai áramforrások, termoelektromos áramforrások, fotoelektromos áramforrások.

Leggyakoribb áramforrásaink a generátorok, akkumulátorok és galvánelemek.

Nos ezeknek van belső ellenállásuk. A feladat egyértelmű, kár belekötni.

2011. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan idéztél, és mindegy is, az idézet hibás! Ebből a szempontból az elektrotechnika a mérvadó, és a fizikakönyveknek illene alkalmazkodni a megfogalmazásaihoz. És én ezt egy "jobb" fizika irománytól el is várom!

Különben sem kötekedés volt, csak felhívtuk a figyelmet a pontos megfogalmazás szükségességére. Szerintem a Matematika és a fizika nem tűr meg ilyen "apró" hibákat (sem).


A megoldásod meg jó, nincs vele semmi baj.


De azért ezt az áramforrásos dolgot, ha már van szó róla, definiáljuk már, semmiképp nem szerencsés, ha rosszul ragad meg valakiben, aki mondjuk pont most tanul róla...


legyen szép napod :)


maci

2011. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, a Te definíciód a pontos, rosszul mondtam nem a "hurokban", hanem az ágban állandó az áram.

Sajnos nem ez az egyetlen eset, hogy rossz megfogalmazás terjed el.

Pl. az internet átviteli sebességére azt mondják hogy "sávszélesség", pedig a sávszélesség az nem átviteli sebességet jelent.

2011. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!