Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A 30% os nedvességtartalmú fa...

A 30% os nedvességtartalmú fa (rosttelített) jobban vezeti az áramot mint a víz?

Figyelt kérdés
Tanártól hallottam egyszer és érdekelne hogy igaz-e és a magyarázat is fontos lenne.
2011. márc. 6. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen víz?


A desztillált víz nagyon jó szigetelő, tehát annál mindenképpen :)

2011. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem!!! nem desztillált víz. Csapvíz, esővíz.

Valaki legyen szíves egy normális választ is ideírni(kérem) mert az ilyenekkel nem vagyok kisegítve!!!!

2011. márc. 6. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, b.meg! Föltettél egy szar pontatlan kérdést, és most még van képed pampogni? Sir Butcher igen jól válaszolt, mivel rohadtul nem mindegy, hogy milyen vízről van szó. Az esővíz meg a csapvíz, az ásványvíz meg mondjuk a tengervíz négy különböző dolog, és egyikben sem maga a víz vezeti az áramot.


Lehet, hogy a csapvízre igaz, amit a tanár mond, de vajon az ásványvízre is igaz-e...

2011. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Figyelj Csak neked a kérdés betonvassal teli desztillált vízről szól.Na abban sem maga a víz hanem a vas vezeti.

Tudod a választ vagy csak kötözködni akarsz?

2011. márc. 7. 08:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom a választ, de mivel egy tirpák bunkó vagy, ezért nem mondom meg.


Annyit elárulok, hogy az internetről (némi intelligenciával) legyűjthető adatok szerint az ivóvíz valamilyen elektromos vezetéssel vagy ellenállással összefüggő értéke valamilyen mértékegységben megadva 20 és 2000 közt van (elég sokféle ivóvíz létezik, ebből is láthatod), a tengervíz és a desztvíz ezeken a határokon kívül esik (az egyiké, de nem mondom meg melyiké 0,2 a másiké pedig 180000).

Én megtaláltam a fa egészen konkrét értékét is ugyanebben a mértékegységben, annyit elárulok, hogy valahol 5 és 5000 közt van nem feltétlenül félúton. Mindenesetre már ebből is látszik, hogy a fának ez az elektromos vezetési képességgel vagy ellenállással összefüggő értéke egészen biztosan a tengervíz és a desztvíz közé esik valahova, tehát van olyan víz, aminél jobb, és van olyan, aminél rosszabb. Azt is láthatod, hogy ha ez az 5-5000 közötti érték mondjuk 5 vagy 10, illetve ha mondjuk 4500 vagy 5000, akkor kívül esik az ivóvizek tartományán, de ha mondjuk 500, akkor az ivóvizek tartományába esik. Tehát elképzelhető, hogy a válasz igen, vagy az is, hogy a válasz nem, de szintén elképzelhető, hogy a válasz attól függ, hogy milyen ivó vizet nézünk.


Az adatok tehát megvannak, és ha nem úgy reagáltál volna ahogy, akkor most elárulnám. Némi kereséssel te is meg fogod találni őket, persze angolul tudni kell. De akinek akkora arca van, mint neked, az biztos nem szorul segítségre.

2011. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy szántál a kérdésemre ennyi időt.Ennek nagyon örülök.

Tudod miért? :D

Mert sikerült ennyi időt elvennem az életedből.

Ez boldoggá tett:D

remélem hiányozni fog.

2011. márc. 7. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vetted el ezt az időt, sőt gazdagabbá tettél. Ugyanis én ezalatt az idő alatt épültem, újat tanultam - ellenben te ugyanolyan hülye maradtál, és ugyanúgy nem tudod a választ, ami immár karnyújtásnyira van tőled. És még az agyadat is sikerült felpiszkálnom, így most boldogan és elégedetten hátradőlök, míg téged szétvet a méreg.
2011. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én nem idegeskedek rajtad. :D

Csak egy ketrecből kiszabadult majomnak tartalak, akit nem talált még meg a gazdája.És most azon élvezkedik hogy a számítógép előtt ül és kötözködik másokkal.Okosnak tartod magad, lehet hogy az is vagy... Kitudja .

De az élet elbánt veled és az emberek, osztálytársak, munkatársak elnyomtak, te pedig itt próbálod ezt kiadni magadból. :D

2011. márc. 8. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:
hát kérdező jó nagy gyökér vagy hogy még neked áll feljebb,meg is érdemled h ne segítsen azok után ahogy lehurrogtad az első válaszolót.tanultam faipari anyagismeret de a választ megtartom magamnak mert gondolom mostanra úgy is tudod
2011. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!