Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan számoljam ki? Nekem...

Hogyan számoljam ki? Nekem 0,5 jött ki. Az jó eredmény?

Figyelt kérdés

van egy 30°-os lejtő, amire ráraktunk egy 2 kg-os testet, és azt pont nem mozdul el, mert megtapad. Mennyi itt a tapadási súrlódási együttható minimum értéke?


Felrajzoltam egy ábrát, és úgy rajtoltam, hogy az eredő itt is lefele mutat (? azt hiszem már nem is jó :D) és akkor az eredő: m*g/2 (nem értem miért /2 :( de ez volt az előző megoldásnál is ami jól sikerült) és mivel a tapadási súrlódási f húzó (amit egyenlőnek vettem f eredővel) / f nyomó, ezért kijött, hogy 10/20 = 0,5 mit az ami nem jó?


2011. márc. 7. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel nem szerepel a 30° szinusza/koszinusza a képletben, ezért mindenképpen helytelen a levezetés. Ki kell számolni a lejtővel párhuzamos erőt, akkora a súrlódási erő is, lejtőre merőleges erő*zsúrlódási együtthatónak kell ennyinek lennie.
2011. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

tg 30˚

Egyébként rajzolj, keress hasonló háromszögeket, esetleg szinusz/koszinusz is jöhet, menni fog.

2011. márc. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!