Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a külömbség az áramerősség...

Mi a külömbség az áramerősség és a feszültség között?

Figyelt kérdés
hiányoztam ezn az órán és nem tudom azóta se
2011. márc. 8. 06:48
 1/5 Silber ***** válasza:
16%

1.: KölöNbség

2.: Puritán módon fogalmazom meg, nem akarok áramsűrűségekről és hasonlókról beszélni. Mást jelent. A feszültség két pont közötti potenciálkülönbséget jelent. Az áramerősség pedig értelemszerű.

2011. márc. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Egy vezetőben normál esetben szabad elektronok vannak. Ha ezeket az elektronokat valamilyen hatással "kikergeted" az adott térrészből, avagy oda, a normálisnál többet összezsúfolsz, akkor potenciálkülönbség lesz a normál állapotú részekhez képest. Ennek a potenciálkülönbségnek a mértéke a feszültség. Ha két eltérő potenciálkülönbségű térrészt valamilyen vezetővel összekötsz, akkor a potenciálkülönbség a vezető ellenállásától függő elektronvándorlással, kiegyenlítődni igyekszik. Ezen elektronvándorlás mértéke pedig az áramerősség.


maci

2011. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Az elektromos áram nagyon sok szempontból olyan, mint a víz.


A víz a magasabb pontról akar az alacsonyabb pont felé folyni, például a kiömlött víz az asztalról a földre folyik, de sosem fordítva. A két pont közti magasságkülönbség felel meg a potenciálkülönbségnek, azaz a feszültségnek. Minél nagyobb a magasságkülönbség, a víz annál jobban szeretne folyni. Persze ahogy az áram esetén, a víz esetén is szabad utat kell engedni, ha nem talál utat magának, nem folyik le.


Az áramerősség pedig a vízhozamnak felel meg, azaz hogy mondjuk egy perc alatt hány liter víz folyik le. Áramerősségnél az adott idő alatt áthaladó elektronok száma számít.


Mindebből látszik, hogy elképzelhető kis feszültség nagy áramerősséggel (alacsony helyről sok víz folyik), nagy feszültség kis áramerősséggel (magasról folyik de kevés), és minden egyéb kombináció.

2011. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:
81%
Utolsó! Köszönöm! Végre én is megértettem a kettő közti különbséget.
2011. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Itt már egyszer leírtam, érdemes visszanézni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2011. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!