Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a klorofill? Milyen hasonló...

Mi a klorofill? Milyen hasonló működésű vegyületek léteznek az élővilágban?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2011. márc. 8. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt tanultam, hogy olyan delokalizált elektronrendszerrel rendelkezik, ami a lila, kék narancs és piros színek nagy részét elnyeli ( egy nagyon kicsi jutni fog a szemedbe) és a zöldet és a citromot veri vissza nagyon. Ezért ha fehér fénnyel megvilágítod zöldnek fogod látni (citrom+zöld keveréke itt zöld) és a karotinoidok még ilyenek, amelyek a lilát, és kéket elnyelik nagy részben, a zöld, citorm, narancs piros fotonokat visszaverik, ezért ha fehér fénnyel megvilágítod, keverékük miatt narancsnak fogod látni.
2011. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A zöld -növényi- színtestek fő alkotórésze. A növények energiatermelésének a központja, a fotoszintézis itt valószul meg. Magnéziumion van benne.


Hasonló vegyület: heme, amiben magnéziumion helyett vasion van (a hemoglobin kolofillal szinte teljesen megeggyező szerkezetű része).

2011. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát, van igazság abba amit előttem szólók mondtak.

Pl.: Tényleg a hemoglobi hasonlít rá szerkezetileg a legjobban a legnagyobb különbség a kettő között hogy a hemoglobin középpontjában egy vas míg a klorofilnál magnézium van.

A klorofil maga a növény zöld színtestében helyezkednek el, elnyelik a fényt és egy szép sor kémiai reakción át a sejtek számára felhasználható molekulát ATP-t (adenozin- trifoszfát) hoz létre. Növényekben vannak még egyéb hasonló anyagok az ilyenek pl.: xantofil és egyéb még ezekben a sejtekben található anyagok.

A karotinoidok pedig nem felelősek az energiaellátásért, hanem más plasztiszokban találhatóak nem aa kloroplasztiszban.

2011. márc. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!