Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen rendszer szerint kell...

Milyen rendszer szerint kell megoldani a matek feladatokat?

Figyelt kérdés

Arra keresem a megoldást,hogy hogyan is kell kinéznie egy tökéletesen jó levezetésnek!

Matekórán a gimiben jó,hogy ha a megoldást leírtuk!

Csomó minden kimaradt,pl.képletfelírás, vázlat, rajz, írásos válasz, stb.!!!!!!!!!! :S


1 hete gyakorolok érettségi feladatsorokat,és az elején kijött 55% körüli eredmény, most már 77%-ra hoztam fel magam, és még mindig,ami hibám van,az abból adódik,hogy nem tudom milyen rézsletesen kell leírni a megoldást!

Ennek a javulásnak az az oka,hogy alaposan végignézem a javítási útmutatókat,de azt hiszem ez kevés!Még akármi mást is kitalálhatnak majd,amivel lehet az eddigi feladatsorokban még nem találkoztam!


Tudnátok légyszi segíteni?Köszi szépen!!!!Nagyon fontos lenne!Amúgy középszinten fogok érettségizni matekból....


2011. márc. 10. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

előszőr mindig értelmezni kell a feladatot.

másodszor ki kell írni az adatokat, röviden.

harmadszor a kérdéseket. (Ha a, b, c, része van, akkor majd blokkokban kell dolgozni)

negyedszer kezdődhet a megoldás:

1. lépés: Összefüggés megállapítása, rögzítése. Szükség esetén irásban, majd pedig képlettel.

2.lépés: Behelyettesítés, számolás.

3. lépés: Végeredmény egyértelmű feltüntetése: 2 megoldás van; Vagy aláhúzod 2-szer a végeredményt, vagy szöveges választ adsz, ezt a tanároddal megbeszéled.

2011. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számomra azért érdekes a kérdésed, mert igazándiból ezt is tanítani kellene.


Villanykörte nagyon szépen leírta a feladatmegoldás menetét.

Csak kiegészíteni szeretném pár dologgal:

- Főként geometriai feladatok esetén nagyon fontos egy jó rajz! Egy, lehetőleg méretarányos ábra adott esetben fél megoldás.

- Szintén geometriai feladatokra vonatkozik a következő megjegyzésem: Az esetek döntő többségében a feladat megoldása előállítható olyan formában, hogy csak a kiinduló adatok szerepelnek benne, és csak be kell helyettesíteni a kiinduló adatokat a végeredmény kiszámításához. Ehhez biztosan kell kezelni az algebrai műveleteket.

Sokszor találkozom olyan megoldásokkal, melyben favágó módon kiszámolnak részelemeket, majd ezekkel a pontatlan eredményekkel számolnak tovább, ami befolyásolja a végeredményt is. Nem tudom, világos-e, mire gondolok, egy példán sokkal egyszerűbb lenne szemléltetni.

Irodalmi hasonlattal élve: itt is be lehet tartani a Bevezetés - Tárgyalás - Befejezés hármas tagolást, amit tkp. Villanykörte is vázolt. Ha világosan végigkövezhető a megoldás logikája, az alkalmazott módszerek végrehajtása, és egyértelműen kiderül, mi a végeredmény, nem fognak belekötni a megoldásodba.


DeeDee

**********

2011. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit én egyenleteknél, egyenletrendszereknél, függvényeknél és hasonlóknál mindig lefelejtettem, és mindig pontveszteséggel jár: kikötések!!!! Ez tulajdonképpen az első válaszoló által írt 1. ponthoz tartozik.


Egyébként képzeld el, hogy el kell valakinek magyaráznod a megoldást, aki nem érti - próbálj minden olyat odaírni, ami ahhoz kellene, hogy ő megértse, hogy mit miért csináltál.

2011. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!