Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen esélyei vannak egy...

Milyen esélyei vannak egy romániai magyarnak bejutni és beilleszkedni egy magyarországi egyetemre? Mennyiben más egy magyarországi egyetemre járni, mint egy romániaira?

Figyelt kérdés
Vegyész vagy gyógyszerész szakra szeretnék menni. A második kérdésnél nem a nyelvi különbségek érdekelnek, hanem az egyetem, bentlakás rendszere stb.
2011. márc. 14. 18:27
 1/2 anonim válasza:
bár nem vegyész vagy gyógyszerész szakra járok, de nálunk is (ELTE-TTK) vannak romániai magyar hallgatók, rendes nappali tagozaton. szerintem semmi baj nincs a beilleszkedéssel, sokról csak 2-3 év után tudtam meg pl, hogy Romániában laknak. legtöbbjük kollégista, más magyarországi hallgatóval együtt. nem kell aggódni, szerintem máshol sem megy ez másképp.
2011. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtatást. csakhogy nálunk nincs kétféle érettségi és emiatt nemtudom hogy fogják átszámolni a jegyeimet.
2011. márc. 20. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!