Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tűz milyen halmazállapotú?

A tűz milyen halmazállapotú?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 19:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bizony öregem, bizony! Hülyeség amit mondasz és rosszul tudod te is, meg mindenki más is, aki azt állítja amit te. De még megcselekedni sem vagy hajlandó, amiről papolsz, hogy használjuk a google-t.

Ha begépelted volna, hogy "plazma állapot"-ot, te is olvashatnád mindazt, amiről Kinga magyarázott itt neked, csak elengedted a füled mellett.


A plazma állapot igen magas hőmérsékleten jön létre, benne a részecskék ionizálva vannak, tehát a plazma jól vezeti az elektromos áramot. Több ezer, illetve több tízezer fok kell hozzá. Illetve a csillagokban is plazma állapot van.

A fahasáb, vagy a gázláng, vagy a gyufa lángja, amit a köznyelv tűznek nevez, a vörösizzás hőfokán van - azaz 600-800 C fok a hőmérséklete.

Ez semmiképpen nem nevezhető plazmának.

A google-ben nem kellett volna sokáig kutakodnod, kivételesen az első 5 link mind ezt mondta.

És tudományosan is alá tudom támasztani vegyészként.

Tehát a tűz nem plazma!

Kár görcsösen ragaszkodni a szamárságokhoz, ha igen könnyű utánajárni a helyes elméletnek, a helyes magyarázatnak!

2011. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én soha nem állítottam, hogy a tűz plazma állapotú, én azt mondtam, hogy a tűz nem anyag, hanem folyamat, jelenség, tehát miért beszélünk itt egyáltalán halmazállapotról?
2011. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért beszéltünk halmazállapotról, mert mindennek van halmazállapota!

A szél is egy folyamat és az egy légnemű közegben zajlik.

Az örvény is egy folyamat, ami folyadék fázisban zajlik.

A fagyás is egy folyamat és közben halmazállapotváltozás történik, a folyadék halmazállapotból, a szilárd halmazállapotba jut a vizsgált rendszer.

Tehát a halmazállapot mindenütt egy jellemző tulajdonság, és itt kérdéses volt, hogy plazma állapot e a jelenség halmazállapota, vagy sem. Erre írtuk itt többen, hogy nem, a tűz bármilyen ellenkező híresztelés ellenére nem plazma halmazállapotú jelenség.

2011. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ja, és mégvalami!

A halmazállapotról amiatt beszélünk, mert a kérdező erről kérdezett a kérdésében!

2011. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Attól még igaz, hogy jelenségnek nincs halmazállapota, hülyeség erről beszélni. Anyagnak van..
2011. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!