Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek léteznek párhuzamo...

Rita Anna kérdése:

Szerintetek léteznek párhuzamos univerzumok? Ha igen, akkor van-e erre bizonyíték?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy vannak, kizárt hogy ennyi ésszel csk ennyit értem el az életben. Szerintem sok más univerzumban államelnök vagyok vagy ilyesmi, legalábbis én ezt képzelem, máshogy nem birnám feldolgozni.
2011. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
XD Kösziii!!Valami tudományos bizonyíték?Elmélet,....ilyesmire gondoltam.
2011. márc. 20. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán, de nem úgy szabad hozzáálni mint ahogy azt a sci-fi-kben látod, olvasd el Michio Kaku könyveit ha valóban érdekel a dolog.
2011. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem létezhetnek. Konkrét bizonyíték? Én nem tudok róla. DE van egy véleményem: Az biztos,hogy a mi létezésünk nem véletlen,hogy 3(új felfogások szerint 4) dimenzióban folyik. Nem tudnánk kevesebb dimenziós térben létezni. És egyetlen olyan dologról tudunk ami elég nagy sűrűségű és gravitációjú ahhoz,hogy meggörbítse,"felszakítsa" ezt a (3 vagy4 dimenziós)teret: az a fekete lyuk. Tehát ha léteznek más párhuzamos dimenziók szerintem azokat a fekete lyukakkal kapcsolatosan kell vizsgálni.
2011. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizonyítékot (és mondjuk alapjában véve az egész párhuzamos diemnziókkal kapcsolatos hóbelebancot feketelyukastól mindenestűl) kár is gyakorlatban keresni. A magasabb rendű dimenziók egy a térből érkezett anyag (vagy élőlény számára) értelmetlennek, nem is valószínű hogy lehetséges egy másik univerzumban a létezüsnk. Gondolj csak bele a 2 dimenzióba, a síkba. Tudsz a térben síkot mutatni? Kétlem, olyan nincs hogy valaminek nincs vastagsága, olyan van esetleg hogy elhanyagolható, tehát ha mondjuk a síkból érkeztünk volna akkor fel sem fognánk mi az a 3 dimenzió, aminek csak két irányban van kiterjedése az nem létezhet a térben.
2011. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én ezzel úgy vagyok, hogy szerintem párhuzamos nincs, de másik dimenziók lehet hogy vannak. Hiszen ha valaki úgy gondolja hogy pl a mostani életben orvos, de a párhuzamos életében meg építész, akkor már nem párhuzamos mert nem ugyanaz történik. Emellet a párhuzamos dimenzió ugyanitt játszódik ahol mi vagyunk, csak egy masik térben. Lehet hogy én gondolom rosszul, de szerintem olyan nincs, ami ugyanitt, ugyanebben az idősíkban van és ugyanúgy játszódik. Hiszen miért lenne 2 olyan hely ahol ugyanaz történik.


Ha valamit rosszul tudok, akkor javítsatok ki, de én nem tartom reálisnak ezt a helyzetet.

2019. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!