Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmaygarázza nekem,...

Valaki elmaygarázza nekem, hogy mi a koksz és a grafit között a különbség? Egyáltalán mi a koksz pontosan?

Figyelt kérdés
Wikipédiával légyszi hagyjatok, már néztem, nem lettem okosabb. Ez a dolog még ma este kéne, úgyhogy gyors válaszokat várok!
2011. márc. 21. 20:04
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Hát nem mernék rá megesküdni, de szerintem a külömbség a keletkezésük között van. Mind a kettő megközelítőleg elemi tisztaságú szén, de a koksz mesterségesen előállított a grafit pedig a természetben is fellelhető. Szerintem elfogadható válasz. De mondom, nem biztos.

2011. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:

A koksz úgy keletkezik, hogy kiégetik belőle a szennyezőket (pl. a ként). Ez egy porózus, lyukacsos szén lesz a folyamat végén.

A grafitnak jól meghatározott kristályrácsa van (lapokba rétegzett).

Tehát a különbség az anyagszerkezetükben rejlik. Egyébként mindkettő elemi szén.

2011. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A grafit természetben is előforduló "puha" szén.

A koksz mesterségesen (kőszénből levegő kizárásával történő hevítés során) előállított kemény, porózus szén.

2011. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kokszot szén porból préseléssel is előállítanak.
2011. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20:41


Préseléssel brikettet készítenek. A koksz az majdnem tiszta szén, amiből - mint azt az előzőekben leírták, ha olvastad volna... - az egyéb anyagokat hevítéssel eltávolították. A faszén is olyan mint a koksz, régen ezt használták a kovácsok. Az orvosi széni is. De ezek amorfok, azaz nincs kristályszerkezetük, míg a grafitnak van. A grafit azért puha, mert rétegenként hatszögekben helyezkednek el a szénatomok és ezen rétegek között gyenge a kötés.

2011. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!