Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy alakul ki a zöldesbarna...

Hogy alakul ki a zöldesbarna szem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a barna domináns a zölddel szemben, de az hogy lehetséges, hogy a két szín keveréke jelenik meg a "felszínen"? (Kérdezhettem volna ugyanezt a zöldeskékkel és a kékesszürkével kapcsolatban is, de a zöldesbarna kialakulása érdekel a legjobban.)
2011. ápr. 4. 18:22
 1/5 Lyon válasza:
69%
Nekem zöldesbarna szemem van!!!! Apué világoskék, anyué sötétbarna....nem tudom, hogy alakult, de igen szép szemem van. 22/F
2011. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Fogalmam sincs, nekem is zöldesbarna van. Apué kék, anyué zöld, viszont nagyszülő géneket örököltem főleg, ők meg barnaszeműek :D
2011. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
Nekem régen barna volt, elkezdett zöldülni(nem tudom hogy meg miért) és most megállt, nem zöldül tovább és most ilyen libafos..
2011. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
74%

A genetika csodái. :P

Az egyik barátnőmnek kék szeme volt régen, de egy sajnálatos baleset miatt rozsdás rézdrót szúródott az egyik szemébe.

Azóta annak a szemének az egyik fele barna színű (gondolom mivel komolyan megsérült a szivárványhártya)

Na mindegy, ezt csak mint érdekességképp írtam le. (A látása nem sérült)

2011. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manassé válasza:

A gépnek között nincs egyértelmű dominancia, mindig előfordulhat keveredés, mutálódás. Általában a két írisz azonos színű (közel azonos), de előfordulhatnak jelentős változások is.

Zöldes szem legtöbbször kék és barna keverékéből áll elő, de előfordulhat közvetett öröklés (nagyszülők rejtett genotípusai mutatkoznak meg).

2014. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!