Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia! Kérlek mondjatok...

Kémia! Kérlek mondjatok érdekes és könnyű kísérleteket! Miért nem engedi kiírni normálisan a kérdést?

Figyelt kérdés
Olyan kísérlet kéne, amihez nem kell sok minden, és öt perc alatt bárki megcsinálhatja. Mert ilyen kémia nap lesz az iskolában, és szünetekben a folyosón egyszerűbb, látványos dolgokat kéne csinálni. Olyat amit akár a "civilek" is megcsinálhatnak két perc alatt. Köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 6. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű és jópofa:


Oldj fel 100 ml vízben 80 gramm kalcium kloridot

Oldj fel 100 ml vízben 9 gramm natrium hidrogén karbonátot


Mindkettő egy víztiszta folyadék lesz, látszólag tiszta víz.


Öntsd ki a kalcium oldatot egy 3 decis edénybe, majd öntsd rá a natrium oldatot. Erősen habzani fog, majd az alján a 2 "látszólag vízből" fehér por keletkezik (mészkő - kalcium karbonát és só - NaCl2)


2 NaHCO3 + CaCl2 = CaCO3 + CO2 + 2 NaCl + H2O.


Itt az egyenlete.


Jópofa és nem veszélyes egyik anyag sem amíg nem nyeled le... Olcsón kapni őket patikában.

2011. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!


A rézgálicot biztos ismered CuSO4. Ha van felétek gazdabolt tuti, hogy kapsz mert permetezésre használják. Kell még egy vas szeg is. A rézgálisot tetszőlegez mennyiségű vizben feloldod akkor kapsz egy szép kék oldatot, de nem is ez a lényeg. Az oldatba dobd bele a szeget! A réz kifog válni a szegre! Szerintem elég látványos! Hanyadikos vagy mert ha 7.-es akkor még egy kicsit bonyolult(de ha kéred elmagyarázom) a reakc., de ha 8.-os akkor meg tudnod kell!


Üdv Károly!

2011. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ecet + szódabikarbóna, bezárod egy kis helyre ( Pl. Kinder tojás belseje [ amiben a játék van] és "felrobban".
2011. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 8.os vagyok, és az egész tanári felügyelet mellett zajlana, az iskola ad ugye mindent, szóval nincs az, hogy valamit nem tudnék beszerezni. De köszönöm hoyg elmondtátok hogy hol tudnám :)
2011. ápr. 6. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég látványos: [link]
2011. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez is: [link]
2011. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 21:52-es nem kémiai, hanem fizikai kísérlet szerintem. Nyomás hatására szublimál a folyadék. Nincs kémiai reakció.
2011. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!