Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mely allat torzseknek nincs...

Mely allat torzseknek nincs vázrendszeruk? Melyik torzsnel jelennek meg a harantcsikolt izomszovetek is?

Figyelt kérdés
Peldaul a szivacsok vaztui vazrendszernek szamitanak? Koszi
2011. ápr. 9. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A zsákállatoknak sincs vázrendszerük, az izmok pedig úgytudom az ízeltlábuaknál jelentek meg először.


A férgeknek bőrizomtömlő van, a csalánozóknak meg hámizomsejt.

2011. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs vázrendszerük? Hm ez jó kérdés. Mi a vázrendszer? Mármint csont? Egyébként egysejtűek, csalánozók, szivacsok, puhatestűek, férgek.

Harántcsíkolt izmok hol jelennek meg, talán a halaknál de ez nem biztos. Előtte simaizom van.

2011. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szivacsok ÁLszövetes állatok, valódi szöveteik nincsenek, így szerveik sem lehetnek. Ha nincs szerv, nincs szervrendszer, szerintem vázrendszer sincs. Persze minden attól függ, hogy a kérdés kitalálója hogyan gondolkodott...

Harántcsíkolt izomszövetnél én megintcsak a csalánozókat és a szivacsokat mondanám kivételnek. A csalánozóknak nincsenek kifejezetten izomsejtjeik. Minden e fölötti rendszertani kategóriában szerintem van.

2011. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is kicsit értelmetlen a kérdés, mert például az egysejtűek egy része is választ ki mészvázat maga köré... de ugye az nem vázrendszer csak váz.... de mondjuk akkor a gyűrűsférgeknek a bőrizomtömlője nem számít váznak... merthogy muszáj szilárdnak lennie ami tartalmaz nem szerves anyagokat is, mint például a csiga háza? De akkor a meztelencsigának megint csak nincs vázrendszere? Vagy az számít hogy a mozgásban részt vegyen? Tehát csak a gerinceseknek és ízeltlábúaknak van külső illetve belső? Ezért nem tudok egyértelműen válaszolni. A simaizom/harántcsíkolt izommal kapcsolatban csak annyit hogy azt olvastam hogy a rovaroknak csak harántcsíkolt van, az emlősöknek mind kettő (különböző szerveikben) a simaizom pedig akaratlagosan mozgatható és kizárólagos az alacsonyabb rendű állatokban. Ez így igaz? Köszi
2011. ápr. 10. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Vázrendszer szerintem a porcos vagy csontos vázrendszer lesz itt válasz (ha gimiről beszélünk, ott azért nem mennek bele a dolgokba mélyen) a rovaroknak és a férgeknek meg nincs harántcsíkolt izmuk még nekik sima izmuk van így valszeg a porcos halaktól indul meg a harántcsikolt izomzat megjelenése.
2011. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A rovaroknál elég biztos vagyok benne hogy van harántcsíkolt izomzat is, plusz nekik vázrendszerük is biztosan van, mégpedig külső... csak abban nem vagyok biztos hogy pontosan mit nevezünk vázrendszernek.
2011. ápr. 11. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Alak és működési szempontból a gerinceseknél elkülönítünk: simaizom és harántcsíkolt izomszövetet.

A rovar izomzat hosszmetszetben egy világosabb és egy sötétebb csíkolat szabályos ismétlődését mutatja, mely az emlős harántcsíkolt izomzat felépítéséhez hasonló.

2011. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!