Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami érdekes kémiai...

Van valami érdekes kémiai kísérlet, amit otthon is el lehet végezni, háztartási eszközökkel?

Figyelt kérdés
Pl valami egyszerű anyagot nem lehet kristályosítani valahogy..?
2009. márc. 3. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
ha vizet meg fagyasztassz, akkor is kristályosítasz, nem..?
2009. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Só szép kocka alakban kristályosodik, timsó pedig 6szög alakban, rézgálic pedig hatalmas kristályt töveszt. De a víznek lassan kell párolognia, de előny a lágy víz (eső, hólé).
2009. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Ez szép egyszerű és érdekes: egy kis tálkába tegyél vizet és sok sok sok sót :) tedd ki a spájzba, 1 hét múlva lesd meg. Nem mondom mi lesz belőle, próbáld ki :)
2009. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ja, szintén nem mondom mi lesz belőle, próbáld ki inkább :) gáztűzhelyen nyisd meg a legnagyobb lángot és szórd meg sóval. :) Majd még gondolkozok miket lehet!
2009. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nézd meg!!!

[link]

Megcsináltam, ugyanígy sikerült!

2009. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi, az instant jég nagyon durva :D

a gáztűzhelyes vörös láng lesz talán..? de csak tipp, de a spájzosat nem tudom, talán megromlasztja a befőtteket ?:P

2009. márc. 3. 21:36
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
A spájzosnál csak elpárolog a víz és szép sókristályok lesznek, a gáztűzhelyesnél semmi nagy számot nem vettem én észre, sárgára festette a lángot..
2009. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Tojást sós ecetes vízbe, 1 hét múlva lejön a külső héja.
2009. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
61%
Sziasztok! Valaki letudja írni hogy hogy kell megcsinálni az instant meleg jeget? Sajnos nemtok angolul :S
2009. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
58%
Az instant jég kísérlet leírása: A nátrium-acetátot oldd fel majdnem forró vízben, addig amíg az oldat telített nem lesz. Ezek után tedd hűtőben hogy kihűljön. Egy műanyag pohárba [vagy ami van :)]és érintsd meg. Látványos és érdekes. :)
2009. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!