Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetne elmagyarázni a...

Hogy lehetne elmagyarázni a százalékszámítást egy nagyon gyenge matekosnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom általános iskolában hogyan vezetik be a százalék fogalmát. Talán az segítene. El kellene magyaráznom valakinek. Mutattam neki a wikipédián irt dolgokat, de még így is azt mondja, hogy nem érti mi az a százalék.

Nem vagyok tanár - nem tudom hogy értessem meg vele.


2011. ápr. 19. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

írj neki példákat.

írd fel így:

a:

szé:

szl:


és ugye itt csak az szé-t számolod szorzással...és jegyezze meg úgy,hogy ez van középen... meg mindig ezt osztod... mármint,hogy,ha alapot számolsz,akkor szé:szl...

ha hülyeség,akkor bocsi. :$ csak egy ötlet volt. ^^

14/L

2011. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A törteket tanulták. Szerintem kezd azzal, hogy a százalék nem más, mintha azt mondanád, hogy valahanyad része, csak máshogy felírva. 1% = 1/100-ad résszel, 15% pedig 15/100-ad résszel, stb. Innen pedig a többi már jönni fog.
2011. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A százalék láb még túl magas. A második válasz szerint próbáltam, de így nem értette. Talán, ha kitennék 100 db gyufát, és szemléltetném, az talán beválna. Azért köszi.

Esetleg más ötlet.

2011. ápr. 19. 17:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen a 100 gyufaszál jó ötlet.

Az egészet elosztja 100 részre, ez lesz az 1%.

Ahányszorosa lesz a következő szám az 1%-nak, annyi százaléka lesz az eredeti számnak.

Vagy ha érti a törteket akkor a két szám arányát egyszerűen szorozza meg százzal.

2011. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

tegyél ki 10 gyufát. Egy gyufa az egy tizede, két gyufa a két tizede...


mutasd meg neki hogy 5 gyufának 1 gyufa ugyanannyi mint 10 gyufának kettő

2011. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Türelemmel. Sok türelemmel.

Nincs csodamódszer. Van sok jó technika. Ha egyikkel nem megy, meg lehet próbálni a másikkal. Esetleg meg lehet találni, hogy hol nem érti.

Egyébként a %-számítást az emberek nagy többsége nem érti, hiába oldotta meg jól az ilyen feladatokat az iskolában.

2011. ápr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Van sok jó technika"


A kérdés pont az, hogy mik ezek.

2011. ápr. 20. 00:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értette a "századdal", akkor lehet, hogy előbb a törteket kellene átrágni vele. Akik nagyon gyengék matekból, sokszor ott vesztik el a fonalat. Azt mondják, hogy "értik", mert megcsinálni meg tudják velük az egyszerű műveleteket: megjegyzik, hogy összeadásnál kivonásnál tetejét összeadnikivonni alja úgymarad, szorzásnál osztásnál alját az aljával tetejét a tetejével. Akár még a közös nevezőre hozás is "megy". De ettől még rohadtul nem értik, hogy mit csinálnak. Sőt, azt sem mindig tudják, hogy "érteniük" kellene, hanem egy "mechanizmust" igyekeznek megjegyezni, például egy olyat, amilyet az első válaszoló írt. Ha a törteket sikerül tényleg megértetned vele, az valószínűleg nagyságrendi különbségeket fog okozni az egész további matematikatanulásában.
2011. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
El jó ötlet. Valószínű, hogy ez lehet a gond.
2011. ápr. 23. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:
18:40-esnek teljesen igaza van. Sőt nem csak a törtekkel, hanem a matematika bármely egyéb területén is. Ha sikerül a tanítványt átlendítened a "valahogy megtanulom a mechanizmust" állapotból a "megértem, mi ez" állapotba, akkor nyert ügyed van. Ez nagyjából a szenvedős 2-es és a kényelmes 4-es közötti különbség. A gond ott szokott lenni, hogy akarja-e ezt a delikvens.
2011. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!