Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felhasználható-e a fajlagos...

Felhasználható-e a fajlagos vezetőképesség a vizek minősítésére? Mik a módszer előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
nem nagyon találok választ:( remélem tud valaki segíteni. köszönöm!!
2011. ápr. 19. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugye a desztvíz szigetel és annál jobban vezet egy folyadék minél több ion van benne. A kérdés az, hogy ezek az ionok milyenek. Például (nem tom csak gondolom) a tengervíz jobban vezet mint mondjuk egy forrásvíz, holott a maguk nemében tiszták lehetnek. De mondjuk a csapvízben is lehetnek olyan ionok amik nem feltétlenül károsak. Összességében szerintem jó támpontot adhat, de biztosat nem lehet állítani a mérésből. Remélem tudtam segíteni.
2011. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez a szakmám de nem lehet semmiféle konkrét következtetést levonni mert a vezetőképesség csak az ionok mennyiségét mutaja de nem lehet semmiféle minőségre következtetni sőt!Ha csak H+ kation van a vízben vagy vegyes ion akkor is magas a Siemens érték de az első esetben híg sav van míg a másodiknál vegyes só.De ha pH-t mérek már kiderül. Minősíteni csak többféle mérés és analízis elvégzésével lehet.
2011. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Attól függ mire akarod minősíteni. A gyógyszergyárakban vezetőképesség értékkel jeleznek vissza a víztisztító készülékek (Ezek már előszűrt ionmentes vízzel dolgoznak). Persze nem tökéletes, de egy elég jó megközelítés a víz tisztaságával kapcsolatban. Előnye hogy gyors mérést tesz lehetővé akár átfolyós rendszerben nagy pontosság mellett.
2011. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!