Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány bájt egy átlagember...

Hány bájt egy átlagember agyának kapacitása?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az ember agyának kapacitása nem adott. Sose tudod megtölteni az agyad.
2011. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az meg hogy lehet? Hiszen a mérete adott, akkor ha elfogadjuk azt a tételt, hogy az agy felelős a gondolatokért, akkor kell, hogy legyen határa. Akkor elvileg a világ minden információját bele lehetne sűríteni egyetlen agyba?
2011. ápr. 25. 13:41
 3/16 anonim ***** válasza:
az első hülyeségeket beszél, de a választ én sem tudom
2011. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint 3 terabájt.

2011. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szerintem is hülyeség bájtokkal dobálózni. vegyük például a képeket. ilyen felbontású kép baromi sokat foglal számítógépen, de különböző tömörítések mellett más-más az adott méret.
2011. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha megmondod nekem, hogy az emberi szem milyen felbontásban lát, akkor válaszolok a kérdésedre. remélem érted mit akarok mondani...
2011. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem értem.
2011. ápr. 25. 17:41
 8/16 anonim ***** válasza:

" [link]

Eszerint 3 terabájt."


Viszont ez az oldal azt írja, hogy: "Such estimates are generally based on counting neurons and assuming each neuron holds 1 bit."


Ez a feltevés pedig téves, egy neuron sokkal több információval bír, mint 1 bit.

2011. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az még csak egy dolog, hogy mekkora a kapacitása de vajon ha valaha egy agy elér oda, hogy "megtelik" (már ha ez lehetséges hisz nem tudni) akkor lehet, hogy szimplán töröl nem kellő (régen elővett) emlékeket és folytatódik a dolog. Ki tudja xD én most csak leírtam hirtelen pár gondolatom. Sry ha nem segített sokat.
2011. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Bizonyos hogy van határa de ez hihetetlenül nagy
2011. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!