Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik madárfajtának van az...

Melyik madárfajtának van az EKG készülékhez hasonló hangja?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért, annak milyen hangja van?
2011. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 25. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Városban verebek, cinkék (kék és szén) hangját, csipogását lehet hallani, ami ehhez hasonló lehet.
2011. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de ez inkább valamilyen bagolyféle lehet. Egy arra sétáló öreg bácsit kérdeztem, aki szerint macskabagoly, de otthon megnéztem és ennek egyáltalán nem olyan. Szinte megegyezik az EKG készülékkel. Én este séta közben Ómátyásföldön hallottam, ha valakit érdekel, esetleg estefelé sétáljon arra és meggyőződhet róla.
2011. ápr. 26. 00:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Jártamban-keltemben elvetődtem Bulgáriába, ennek az országnak is a keleti partjára. Éjjelente hallottam ehhez hasonló hangot, bár nekem akkor inkább másfajta hasonlat jutott eszembe: a tengerjárók szonárja, melyet a filmekben egy tompa *BINNNG!* hang tesz plasztikussá... valamint a parti világítótornyok hangja, mikor a ködtől nem képesek világítani. Negyedik,vagy ötödik átpingelt éjszaka után rákérdeztem Dobbynál,a szállásadómnál, hogymiez... és ő azt mondta, hogy egy madár..:D Olyan rohadt hangos -nem is akartam elhinni, hogy ez élőlény.. :D
2011. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én másodszorra hallottam ilyet, azt is csak ezeken a parkos-ősfás részeken. Először nem nagyon értettem, nem akartam elhinni, hogy létezik ilyen... Próbáltam kinyomozni mi lehet, kevés sikerrel. Valóban hasonlít a tengeralattjáró szonár hangjára is. Igaz, hogy te Bulgáriában hallottad, ennek ellenére örülök, hogy nem csak én hallottam ilyet egyedül. :D
2011. ápr. 26. 01:01
 7/8 anonim válasza:
Most nálunk is rázendített az "erdei tengeralattjáró" :) Némi kutakodás után rátaláltam a jószágra és örömmel tölt el, hogy a mi erdőnkben is fészkel. A szóban forgó madár a füleskuvik. "Hangminta" -> [link]
2013. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Füleskuvik.

Én csak "SZONÁRMADÁR"-nak hívom :)


https://www.youtube.com/watch?v=YTtfSo5ARPw

2016. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!