Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy a felhőket...

Miért van az, hogy a felhőket úgy látjuk mintha egy üveglapra tapadnának?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy így lelapul, vagyis nemtudom, de számomra teljesen olyan.
2009. márc. 6. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
na ilyennel még nem találkoztam, vagy ezt még nem figyeltem... mint ha egy üvegtetőn csúszkálnának? vagy hogy érted? :O így sajnos semmiféle magyarázatot nem tudok rá adni, főleg nem tudományosat...
2009. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
amikor rányomod a kezed egy üveglapra, így lenyomódik. sötétebb lesz mint a kezed többi része.
2009. márc. 6. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

???

én pont, hogy 3 dimenziósnak észlelem őket, olyanok, mint a vattacukrok..

2009. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaaaah...

azt hiszem értem mire gondolsz... most kinéztem az ablakon direkt, és próbáltam úgy nézni.

szóval sztem ez amiatt van, mert más és más irányból esik rájuk a napfény, ezért látod ilyennek őket.

utolsó voltam

2009. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A alsó fele árnyékos saját magától, ettől látszik sötétebbnek.
2009. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Leegyszerűsítve (igazán bonyolultan nem is tudnám, mert nem vagyok meteorológus :) )


A felhő ugye úgy képződik, hogy a meleg levegő felszáll és eközben egyre hidegebb helyre kerül, míg egy bizonyos hőmérsékleten a benne található víz kicsapódik, ebből lesz a felhő.


Mivel ez a hőmérséklet valahol egy szinten található, ott kezdenek el képződni a felhők, ez lesz a felhőalap, ami egy sík rész, ezt látod "üveglapnak".

A felhő felfele folyamatosan terjeszkedik, ahogy megy fel a levegő és egyre több víz csapódik ki belőle...


Az alja pedig pont azért sötét amiért a "tejszínhab az üvegasztalon", mert felülről éri a fény, az alja így árnyékban marad.


Ez a jelenség egyébként csak addig tart, amíg a felhőt folyamatosan táplálja az alulról érező levegő, (ez olyan 20 perc), utána már "sima" gomolyfelhők lesznek, amiknek az aljuk sem egyenes :)


Egyébként nekem ezek a kedvenc felhőim, nagyon szépek tudnak lenni, tényleg mintha egy hatalmas üvegaszta alatt állnánk, ami tele van hatalmas tejszínhab darabkákkal :)


Remélem valamennyire érthető voltam.

2009. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!