Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tesztoszteron szintet mivel...

A tesztoszteron szintet mivel lehet növelni és csökkenteni?

Figyelt kérdés
Ez igaz, hogy ha maszturbállok akkor termelődik és ha nem akkor kevésbé??? és ha sokat iszok(nem alkoholt) és utána ürítek, akkor nagyobb mennyiségben távozik a szervezetemből???
2011. ápr. 30. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem igen. A sok ivás viszont nem tudom mennyire befolyásolja.
2011. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
wikipédián néztem, hogy a széklettel való kakilás 6%-ot míg a vizelettel 90%-al csökkenti, de azt nem értem, hogy az egészhez képest, vagy ez a pisilés és a kakilás összehasonlítása...
2011. ápr. 30. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:

"wikipédián néztem, hogy a széklettel való kakilás 6%-ot míg a vizelettel 90%-al csökkenti, de azt nem értem, hogy az egészhez képest, vagy ez a pisilés és a kakilás összehasonlítása..."

Utóbbi, vagyis az összes kiválasztás 90%-a vizelettel történik, 6% széklet, a maradék egyéb úton (vagy nem ismert, esetleg nem szignifikánsak a mérési eredmények). Ez a természetes kiválasztás, vagyis semmi köze a kérdéshez. Ha a Wiki angol oldalát nézed, van egy rövis összefoglaló a tesztoszteron-szint változásáról:


"Environmental factors affecting testosterone levels include:


Loss of status or dominance in men may result in a decreased testosterone level.[25]

Implicit power motivation predicts an increased testosterone release in men.[48]

Aging reduces testosterone release.[49]

Hypogonadism

Sleep (REM dream) increases nocturnal testosterone levels.[50]

Resistance training increases testosterone levels,[51] however, in older men, that increase can be avoided by protein ingestion.[52]

Zinc deficiency lowers testosterone levels[53] but over supplementation has no effect on serum testosterone.[54]

Licorice. The active ingredient in licorice root, glycyrrhizinic acid has been linked to small, clinically non-significant decreases in testosterone levels.[55] In contrast, a more recent study found that licorice administration produced a substantial testosterone decrease in a small, female-only sample.[56]

Natural or man-made antiandrogens including spearmint tea reduce testosterone levels.[57][58][59]"


Vagyis a te korodban növeli az alvás, a dominancia (vagyis ha megaláznak, csökken, ha visszavágtál, nő, de csak ezért ne verj meg senkit, mert a tesztoszetron többek között kopaszságot is "okozhat", vagyis köze van hozzá, tehát csak óvatosan), továbbá a testépítés. Tudtommal a maszturbáció nem feltétlenül okoz tesztoszetron-növekedést, mivel a Leydig-sejteknek nem kell erősebben dolgozniuk.

2011. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem:) köszönöm szépen a válaszodat:)))
2011. máj. 1. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Cink, acetil-L-karnitin, tribulusz.
2011. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ezzel csökkenteni lehet??
2011. máj. 1. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, növelni.
2011. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi!:)
2011. máj. 2. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!