Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Baj, hogy olyan dolog IS...

Baj, hogy olyan dolog IS érdekel, amit a legtöbb ember lesz*r?

Figyelt kérdés

Sokszor kérdezek meg dolgokat emberektől, a munkályukról, a hobbijukról, hogy "miért van ez-az, miért csinálják, és miért nem lehetne" Ilyen kérdések merűlnek fel bennem.

És kicsit elkeseredek, mikor az emberek 90%a azt mondja: "nem tudom, eszembe sem jutott még soha, hogy jutnak eszedbe ilyen kérdések, miért érdekel ez téged?!"

És ez sokszor történ(t)ik meg már.

Volt, hogy egy ismerősömet kérdeztem, aki egy gyárban dolgozott már több éve, és megkérdeztem, hogy: "miért nem úgy csinálják hogy..." Erre elgondolkozott, rám nézett, és azt mondta: "ilyen még eszembe sem jutott."

És néha baromira h*lyén érzem magam, hogy olyan jut eszembe amire a többi ember sose gondolna, ha én nem kérdezném meg.

Velem van a baj?

Én vagyok a hülye?


2011. máj. 9. 21:16
 1/9 Pinocchio ***** válasza:
100%
Én állandóan szeretek olyan egyéni dologra gondolni amire más nem,és örökké miérteket teszek fel mindennel kapcsolatban.Nem vagy egyedül:)
2011. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Hú, ne haragudj, soha senkinek nem szólok be a helyesírása miatt, sőt én is sokszor figyelmetlen vagyok, de ez a munkáJukról fájt.
2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem baj, sőt. Te ki fogsz törni az egyszerű emberek monoton életéből, ami sajnos vagy nem a társadalom többségének osztályrésze. Nem tudom, hány éves vagy, vagy mit csinálsz most, de mindenképpen ajánlom, hogy valami szép karriert építs ki magadnak.
2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyelvtanból sosem voltam jó. :)
2011. máj. 9. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan társaságot, ahol ez nem gond.

Pl. itt :-)

2011. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, sőt, egy kis szerencsével sokra viheted vele! Pl. ha vállalkozást indítasz, akkor biztos jó adottságod lesz hozzá, hogy megtaláld a nyerő lehetőségeket, amik mellett a többiek elmennének.
2011. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy önismereti kérdés,nem ebbe a kategóriába való.
2011. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magadat egyedül! :engem már általánosban úgy jellemeztek, h. én vagyok a "megtestesült MIÉRT!!!"Visszakérdeztem még a tanaraknak is,az idegösszeroppanás szélére kergettem őket! Aztán,akinek volt türelme megismerni , beazonosíthatott,hogy nem feltétlenül az vagyok,aki a "kákán is csomót keres",hanem az,akit nem csak a felületes dolgok érdekelnek,a dolgok "mélye",eredete is! Nem vagy hülye,aki neked ezt mondja,annak tévedésből se higgyél! A mai hazug világban meg igazán nem baj,ha nem fogadsz el mindent"egyszóra",ha kritikusan szemlélődsz,ha nem eszed olyan forrón a kását,mint etetnék veled!!

(Vagy,ha a sok, gondolkodásra rest,vagy képtelen emberkét gondolkozásra készteted,mint a pld. a gyári ismerősödet!)

Ha pedig ezen tulajdonságod miatt bántanak, ócsárolnak--na,azoktól nem mindig kell megkérdezned,MIÉRT teszik azt!Olyankor is előny,ha rendelkezel annyi emberismerettel,hogy fel tudd mérni, mit vegyél tudomásul a kérdezőből: azt,amit kérdezett,vagy azt,aki kérdezett!

Nem biztos,hogy meggyőzhető és nem biztos,hogy vitapartner,vagy tényleg érdekelne,befolyásolna a véleménye!

Ha megszólnak, ugyanakkor képtelenek látni e tulajdonságod előnyeit, akkor már ne csak a MIÉRT jusson eszedbe,hanem az is,hogy füled kettő!(egyiken be,másikon ki!) Ha ma még nem is,de idővel fel tudod majd mérni,ki képes építő jellegű kritikára,szemnyitogatásra,és ki csak féltékenységből,vagy tudatlanságból,türelmetlenségből való primitív vagdalkozásra! Ja! és ne hagyd magadat zsarolással sem leépíteni sok idióta színvonalára!

(Ha most megkérdezéd,MIÉRT ne,a világ legfelülírhatatlanabb indokát tudom csak említeni: CSAK! Na AZÉRT!

Sokan fognak még próbálkozni azzal,hogy meggyőzzenek a saját hülyeséged felől.Ilyenkor tedd fel a kérdést MAGADNAK,hogy MIÉRT mondhatta ezt!Lehet,hogy előbb-utóbb egyet fogsz vele érteni:az nem baj! de a saját önkritikád győzzön meg csak efelől,ne mások esetleges kisebbségi komplexusa,irigysége,butasága!

Nem lesz zökkenőmentes az életkéd,de sok szerencsét,kedves sorstárs!

2011. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hadd idézzem Szentgyörgyi Albertot:


Látni azt, amit mindenki lát, de gondolni arra, amire még senki sem gondolt.

2011. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!