Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika előadás? Nem tudom,...

Fizika előadás? Nem tudom, hogyan hozhatnám ezt össze! Tippek?

Figyelt kérdés

kiselőadást kellene tartanom fizika órán a generátorokról, de nem tudom, hogy mégis hogyan. keresgéltem az interneten, de nem találtam igazán megfelelő anyagot. azt mondta a tanár, hogy olyan kiselőadást tartsak, ami érthető, és annyira nem "fizikás". én nem igazán konyítok a fizikához, ezért is kérek itt segítséget, hogy mégis mit mondhatnék el a generátorokról, ami mindenkit(engem is) érdekelne, vagy esetleg ha jó internetes oldalakat mondanátok, nagyon megköszönném!! 10.osztályos vagyok. Előre is nagyon szépen köszönöm a kedves hozzászólok segítségét! Minden jót, legyen szép estétek! Üdv!

17/L


2011. máj. 19. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Például leírhatod, hogy az atomerőművekben mekkora generátorok vannak (a számoknak mindig mindenki örül), lapátméret, átlagos forgás/perc, és ezzel hány megawattot termel. Aztán összehasonlíthatod a bicikliken megtalálható generátorokkal (egy jó ideje nem dinamót használunk, mert az bonyolultabb) és azok teljesítményével.

Persze az egészet azzal kell kezdeni, hogy definiálod, mi az a generátor.

2011. máj. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, sokat jelentett!!! Segítettél elindulni legalább, tényleg nagyon hálás vagyok!!! Még egyszer köszi!:) Szia!
2011. máj. 22. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!