Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Citromsavciklus. Melyek a...

Citromsavciklus. Melyek a lépései?

Figyelt kérdés

Valaki összefoglalná nekem középiskolás (de emelt) szinten a citromsavciklus lényegét, lépéseit?

Néztem a könyvben, de nem annyira értem belőle.


2011. máj. 20. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán sokat segítettél.
2011. máj. 20. 12:43
 3/6 A kérdező kommentje:
De szerinted ha középiskolai tankönyvből nem sikerül megértenem, akkor majd google-ból igen?
2011. máj. 20. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem érted? Mi is csak azt tudjuk róla elmondani, ami a könyvben van...
2011. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Végül is, ha a kémiát érted és tudod, akkor lehet, hogy csak egy jó ábra kell hozzá, ami a te vizualitásodhoz passzol, tehát jó ötlet, hogy egy olyan ábrát keress, amit átlátsz.

Én a következő linken látható powerpoint bemutató 18. és 19. kockáján látható ábrákat szeretem.


[link]


Érdemes átolvasni az egészet, hogy az emberi szervezet energia termelése szempontjából hol is a helye a citromsav (Szent-Györgyi_Krebs) ciklusnak...


A citrát-kör lényege, hogy az AcetilKoenzim-A acetil-csoport C-atomjai vízfelvétel mellet széndioxiddá

alakulnak.


CH3CO-S-KoA + 3 H2O = 2 CO2 + 3 NADH + H+ + FADH2


Az oxidáció során felszabaduló H-ek H-szállító koenzimekhez kapcsolódnak.

A keletkezett széndioxid a légzés útján távozik szervezetből.

Az acetil-csoportot az oxálecetsav köti meg miközben citromsavvá alakul...

2011. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 20. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!