Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » MIért van hangja a villámnak,...

MIért van hangja a villámnak, miért gerjeszt hanghullámokat? Tudtommal a levegőben nincsen semmi amit az elektromosság, mágnesesség befolyásolna.

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 21:09
 1/9 Pinocchio ***** válasza:
A megfelelően nagy feszültség esetén átüti a az áram a levegőt,sőt ha jól tudom ionizálja is.Amikor a töltés átáramlik ezen a levegőrétegen gondolom rezgésbe hozza azt,majd ez a rezgés elterjed a közegben.Ha netán hülyeséget írtam volta(részbe vagy teljesen) akkor nyugodtan kilehet javítani.
2011. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A villám semmiféle gerjesztést nem csinál. Végigfut a levegőben egy vastagságban és abből a csatornából kicsapja a levegőt a levegőmolekulákat ért ütés hangját hallod.A hangot a levegőben a levegőmolekulák egymáshoz ütődése közvetíti.
2011. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az ionizáció során hirtelen felforrósodik a levegő, hirtelen kitágul, és ez lökéshullámot indít el, ami a hangban nyilvánul meg. de ez is csak tipp.
2011. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A villámok felhevítik a levegőt, amely hirtelen kitágul és összeütközik a környező légtömegekkel s ez nagy robajjal jár.


[link]


Nyertem :))

2011. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pinocchio ***** válasza:
Később én is megnéztem wikin,kár volt "koptatnom a számat":)
2011. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem volt felesleges, érdekes elméleteket hallottam, köszönöm mindenkinek :)

egyébként ha annyira felhevíti a levegőt, akkor az ember miért nem sül meg ha belecsap a villám? tudom hogy csak a bőr felszínén lemegy a földbe, szóval ilyenkor levegő-felhevítés nincsen? mert ha lenne akkor gondolom nem 20-40 fok okoz akkora légnyomáskülönbséget ami ekkora ütközést okoz, hanem épp elég ahoz hogy bármi megsüljön.

2011. jún. 1. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:
A villám azért nem süt meg, mert nagyon gyorsan történik. Nagyon nagy feszültségek vannak NAGYON rövid ideig. Nincs időd megsülni. Egyébként komoly égési sérüléseket lehet szerezni, de egészen megsülni nem szokás. Csak egy kis helyen melegít, ami gyorsan eloszlik.
2011. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nos, én wikipedia nélkül fejtettem meg (lásd 21:22), várom az elismerő pillantásokat a hozzászólásomra :)
2011. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pinocchio ***** válasza:
Utosó:innen már csak egy lépés a Nobel díj:)
2011. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!