Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet elérni az...

Miért nem lehet elérni az abszolút 0 fokot? Azaz a 0 Kelvint.

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A termodinamika III. főtétele szerint:

Az abszolút zérus fokhoz közeledve a kémiailag egységes anyagok entrópiája a zérushoz tart.


Ennek alapján az is belátható, hogy ezen hőmérséklethez közeledve az anyagok fajhője is zérushoz tart, amiből következően az abszolút zérus fok soha nem érhető el, hiszen ezen 0 K hőmérséklet közelében az anyag fajhője rendkívül kicsi, vagyis a legtökéletesebb hőszigetelés ellenére felvett igen kis hőmennyiség is megemeli a test hőmérsékletét.

2009. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Őő, azt elfelejtettem leírni, hogy ez egy kiselőadás lesz. Köszönöm amit leírtál, biztosan igaz, de nem értek belőle egy kukkot sem! De tényleg köszönöm!
2009. márc. 18. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
mert hőt elvonni csak hidegebb dologgal lehet.
2009. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Azért egy kiselőadást nem fogok megírni helyetted.

Annak az a lényege, hogy felkészülsz rá, keresgélsz. Megtanít megtalálni az információkat.

Keresgélj a neten a termodinamika III. főtételével kapcsolatban, mert az megadja alap okot.

2009. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert ahogy közelítesz, nagyon lecsökken az anyagok fajhője. Már attól is melegszik, ha megvilágítod, vagy hang éri (az is energia, ugye). Ezen kívül egyre nehezebb hűteni: mégis MIVEL hűtöd, ami még nála is hidegebb?

Tulajdonképpen az lenne a feladat, hogy egy minden irányban rezgő anyagnak úgy adj át energiát, hogy ez a rezgését csökkentse: tehát ahogy rezeg, pont ellentétes energia kellene - molekulánként.

2009. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem is kértem, hogy írd meg helyettem, csak hogy magyarázd el, amit írtál!
2009. márc. 18. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a gyakorikérdések.hu nem rossz hely egy kiselőadás elkezdéséhez. Gyűjtsd innen össze az értelmes információkat, nézz körül wikipédián, utána az ottani linkekkel és az itt kapott kulcsszavakkal tudsz tovább kutakodni. Hamar ki fog kerekedni egy szép előadás ha szánsz rá egy kis időt.

Én sajnos konkrétan nem sokra emlékszem az erről tanultakról, csak annyira, hogy termodinamikailag lehetetlen (ezt már előttem értelmesebben leírták) illetve, hogy 0 Kelvinen egyszerűen megállna a molekulák rezgése, ami nem nagyon müködhet a mai elképzeléseink szerint.

2009. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

már találtam a neten infókat!

Köszi azért mindenkinek!

2009. márc. 18. 22:42
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehetséges hogy nem lehet elérni bár azért már voltak szép eredmények mint pl az 500 pikokelvin nem olyan régen.
2009. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

A folyékony gázok is jól megközelítik, a hétköznapi gyakorlatban ezt szokták bemutatni,

pl. nálunk minden iskolás látta 1x, 2x a helyi oxigéngyárban amikor tanulmányi kirándulás volt.

Érdekes volt amikor beletettek egy almát, vagy répát, aztán úgy tört el mint a porcelán, amikor leejtették...

2010. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!