Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha pl. egy poharat a nyitott...

Ha pl. egy poharat a nyitott felevel lefele teljesen fuggolegesen a vizbe meritek, majd a kezemmel, meg mindig a vizben tartva, befedem, miert nem megy bele viz?

Figyelt kérdés
Valoszinuleg nagyon primitiv a kerdes, de en nem tudom a valaszt, mert nem vagyok jo fizikabol, viszont nagyon erdekel. Remelem erthetoen irtam le, ha megsem, atfogalmazom. Koszi elore is.
2011. jún. 3. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a víz nem tud átfolyni a kezeden?
2011. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menne ő bele nagyon szívesen, csak tudod a levegő is anyag, de ő meg nem tud elszökni. ha mélyebbre nyomnád, akkor a pohárba több víz menne (alulról) mert összenyomja a levegőt. A kezes kérdést viszont nem értem.
2011. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elején azért nem megy bele a víz, mert a légnyomás nem engedi. Amikor befeded akkor azért nem, mert a kezeden nem tud átmenni a víz, és ha át is menne, a légnyomás MÉG MINDIG visszatartaná.
2011. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kezem azert kerult a kepbe, hogy lassam nem ment bele viz. A legnyomas reszet ertem, az erdekelt. Milyen melyre kene tenni, hogy bele menjen? (en kb. 20 cm melyre teszem, nyilvan az nem eleg)
2011. jún. 3. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát minél mélyebbre teszed, annál kevesebb lesz a víz térfogata és egy idő után büszkélkedhetsz a saját készítésű folyékony levegőddel, (bár nem tudom, mennyi a folyékony levegő sűrűsége, lehet szükség lesz egy szigetelő hártyára is) de hacsak nincs otthoni tengered, akkor nem érdemes megpróbálni. :D
2011. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A levegő nyomása 1 atmoszféra, a vízben 10 méterenként nő ennyivel a nyomás tehát tíz m mélyen a pohár félig lenne vízzel, 20 m-en 2/3-ig, stb.
2011. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!