Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Termikus kölcsön hatás során...

Termikus kölcsön hatás során az egyik anyag hőmérséklet változása lehet mínusz érték? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Klasszikus termikus kölcsönhatási példa, hogy pl 3 dl vízbe teszünk 2 jégkockát, majd miután kialakult a közös hőmérséklet, kiszámolható a jég olvadáshője.


Ez ideáig rendben van. A képlet így szól: Lo*m + c*m(jég)*delta T(jég) = c*m(víz)*delta T(víz)


A kérdésem az lenne, hogy ha pl 22 fokos vízbe 0 fokos jeget teszek, és a közös hőmérséklet 15 fok lesz, akkor a jég hőmérséklet változása +15 fok, azonban a víz hőmérséklet változása -7 vagy +7 fok lesz?


A kérdés tehát, hogy lehet e hőmérséklet változás mínusz érték?


2011. jún. 6. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolod hogy a jég melegíti az oldatot? Természetesen lehet a hőmérséklet változása negatív!
2011. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy ne lehetne? Ami hűl, annak negatív a hőmérséklet változása. Nem is értem, hogyan merült fel benned, hogy nem lehet.
2011. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az egyik mindig minus
2011. jún. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
17:48 Énsem :D kössz
2011. jún. 7. 12:22
 5/7 anonim válasza:
én meg azt nem értem h ilyen képletet felirsz és mégis ezt kérdezed :D nem beszólásnak szánom csak nah fura :D am nemcsak hogy lehet de mindig minusz az 1ik :D
2011. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az van, hogy nem minusz az egyik sem... Azért kérdeztem, mert ha minusszal számolok akkor a végeredmény is minusz lesz, és hol minusz a jég olvadáshője? Tanártól megkérdeztem, azt mondta, ez a képlet már eleve olyan, hogy már korrigálva vannak benne az előjelek. Így végeredményében egyikőtöknek sem volt igaza, csak már lusta voltam oktatgatni. De most hogy írtál kénytelen voltam... :D tehát az ott NEM minusz...
2011. júl. 2. 18:44
 7/7 Luighi válasza:

A hőmérséklet változás amennyiben a képlet szerinti delta t akkor csak pozitív előjelű lehet, mert a delta t a hőmérsékletek külömbsége, az mindíg pozitív számot ad.

Példák: +50 és +10 között a külömbség (delta t) az 40

+30 és -16 között a külömbség az 46

2011. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!