Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen növény? Fehér...

Ez milyen növény? Fehér libatop? Úgy hallottam hogy ebből lehet ételeket csinálni.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2011. jún. 10. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs kizárva, bár alig látni valamit a képen. Mondjuk furcsa a levele, de annyira változékony, hogy már szerintem nem is fajról, hanem alakkörről kéne beszélni.

Ehetőnek ehető, de elterjedt allergén növény, ezt azért számítsd bele. (Amúgy egy igen közönséges gyom.) Lehet, hogy rosszul lennél tőle.

2011. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez biztos,hogy nem az.Ne próbáld megenni.
2011. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor mi? Mérgező?
2011. jún. 11. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nem sok minden látszik, de szerintem is valamelyik libatopfaj van a képen, s jó eséllyel a fehér libatop. Hogy fogyasztható-e, azt nem tudom. Én nem enném meg, az biztos, pedig más vadon élő növényeket néha elfogyasztok.
2011. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!