Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik ha kilyukasztok...

Mi történik ha kilyukasztok egy szódapatront? Veszélyes?

Figyelt kérdés
Amúgy sok erő kell hozzá? Le tudnátok írni mi történik? (Érettségi feladat lenne, de én gyenge, és béna vagyok hozzá! :D)
2011. jún. 10. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem veszélyes! A következő sorokat innen másoltam:

[link]

"A szénsavpatronoes rakéta


Az előző kísérlethez hasonlóan rögzítsünk egy könnyen mozgó kiskocsira fekvő helyzetben egy szénsavpatront! A rögzítés előtt a patront lezáró ólompecsétbe óvatosan verjünk be egy gombostűt! Gyors mozdulattal rántsuk ki a tűt a kocsin fekvő patronból! A nagy sebességgel kiáramló gáz a kiskocsit gyors mozgásba hozza.

Megjegyzés

A kísérlet sokféle változatban végrehajtható. Kiskocsi helyett más rakétatestet is használhatunk. Igen látványos például, ha a rakétatestet két kampóval egy 8-10 méter hosszú kifeszített acélhuzalra akasztjuk. A gombostű kihúzása után a rakéta gyorsan végigszalad."

Én az utóbbi változatot többször csináltam, de nem gombostű beverésével, hanem egy nyeles szúró eszközzel.

2011. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetőleg azért ne pislogj bele közvetlen közelről, mialatt épp szurkálod kifele!
2011. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ma is kilyukasztottam egyet. Beletekertem a szifonba. :-P
2011. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Komoly fagyási sérüléseket szenvedhetsz, én nem szórakoznék vele.
2011. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mondanám veszélyesnek, mi apámmal játszottunk ilyen hatás-ellenhatás kísérletekkel. De valóban gyorsan lehűl a patron, úgyhogy ne tartsd közben (kesztyű nélkül) a kezedben. Mi egyébként egy olyan hegyes formájú "csavarhúzóval" (árral) és kalapáccsal lyukasztottuk ki anno. (A cigányfúró nemigen haladt benne. XD)
2011. jún. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!