Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért? Miért állandóan hétvégé...

Miért? Miért állandóan hétvégén esik nyáron az eső a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés
Ezt komolyan kérdezem, egyben indulattal, az emberi pesszimista percepriót leszámítva, mert esik máskor is, de hétvégén állandóan!?
2011. jún. 19. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
nem esik többet hétvégén, csak akkor zavar jobban, ezért megjegyzed.
2011. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem offolásnak írom, de direkt belepötyögtem a kérdés leírásába, hogy TUDOM, hogy nem esik többet hétvégén, hanem az a baj, hogy hétvégén mindig esik...!


Várom a válaszokat. Szerintem valami oka lehet.

2011. jún. 19. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
azért mert az éghajlat látja, hogy egész héten húzod az igát, úgy hogy maradjál már otthon a hétvégén pihenni, ha már nem bírsz magad leülni a seggeden.. :D hülye kérdés.. hülye válasz..
2011. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na végre! Itt a helyes válasz :D

de mégsem. nem a viccrovatba írtam, azért a válasz tényleg hülye :D persze a humort értékelem.


komolyan, van aki meteorológus és sejti, hogy miért így hétvégén érkeznek hozzánk ezek a nyomorult ciklonok?

2011. jún. 19. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a ciklonokra nincs különösebb magyarázat, de egyébként egész évben jellemző, hogy a hétvégén nagyobb eséllyel esik az eső, mint bármelyik másik napon. ez sajna tény. a dolog azzal függ össze, hogy ha a hétvégén esik, akkor attól tisztul a levegő. aztán hétfőn elindul a hajtás, a gépkocsiforgalom (hétvégén kamionstop is van), elkezd gyűlni a por és a kosz a levegőben. átlagosan pont hétvégére éri el azt a szintet, hogy ha van elég nedvesség a levegőben, akkor kicsapja. így szépen magunknak csináljuk a rossz időt. ez van.
2011. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez a válasz tényleg hasznosnak tűnik.


Viszont nehéz elhinni. Mármint én is a gépkocsiforgalomra tippeltem meg a kamionstoppra, de szerintem tökre kevés az időjárás befolyásolásához, hogy hány db autó jön-megy az utakon. Nem csak ugratsz kedves utolsó? :)

2011. jún. 19. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyugtáztam :) ;)
2011. jún. 20. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:
mert ez a vihar "ciklus" 7naponta ismétlődik és így jött ki a lépés...
2011. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D még szerencse ba*ki, hogy nem menstruációs vérzivatart cikluskodik a fejünkre
2011. jún. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!