Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy szabályos testnek maximum...

Egy szabályos testnek maximum hány éle lehet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 3d-ben csak a tetraéder(gúla), hexaéder(kocka),oktaéder,dodeka, és ikozaéder a szabályos test. Sajnos 4 dimenzióban nem vagyok otthon, de egy kvízkérdéshez szükség lenne a válaszra


Az alábbi válaszlehetőségek:

1200

720

600

120

24


2009. márc. 25. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kérdés a 4 dimenzióra vonatkozik? Ha nem, akkor egyik sem mert nincs maximuma (supremuma a végtelen), ha igen, akkor wikipédiázd ki a négy dimenziós szabályos testek élszámát. Javaslom az angolt, a magyar elég csirke ezen a téren.
2009. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
4D-ben én úgy tudom, 48 éle lehet max. egy szabáályos testnek.
2009. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A.Einstein:"Nem tudom elképzelni a 3dimenziót!" Szerintem 1picit okosabb volt nálunk!hogy is van akkor a 4D?
2010. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!