Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan lehet szerezni kálium-p...

Honnan lehet szerezni kálium-permanganátot?

Figyelt kérdés
[hipermangán/KMnO4]
2011. jún. 28. 03:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyikának van még készlete, onnan. A kálium-permanganát a béta-keton típusú drogok előállításához használható, ezért gyógyszertári forgalomba nem kapható. Mivel feltételezem, hogy fertőtlenítésre kell, (és még véletlenül sem robbantgatni szeretnél) ezért a neomagnolt javaslom helyette. :)
2011. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Gyermekkoromban kilószámra vehettünk a patikában.

Manapság már nem kapható, robbanószereket is lehet készíteni belőle. Azt nem tudom, hogy belőle készült vizes oldatot miért nem árulnak (esetleg instabil?), az nem veszélyes.

2011. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nem árulnak vizes oldatot, mert ha egy kicsit ügyeskedsz, már is töményebbé varázsolhatod.

Én vegyszerboltban veszek, de nekem csak azért adnak ki, mert van rá engedélyem (egy laborban dolgozom), engedély nélkül nem adnak ki... Bocs, ha lelombozlak, de nem fogsz tudni hozzájutni szerintem...

2011. jún. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!