Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az milyen lenne, ha halhatatla...

Az milyen lenne, ha halhatatlanná válna az emberiség, és emiatt megszűnne a reprodukció, így mindig ugyan azok élnének a Földön?

Figyelt kérdés
Mi lenne a következménye? Miben változna a társadalom?
2011. júl. 7. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Megállna a fejlődés, senki nem végezne kiemelkedő munkát, mert minek, mindenki csak tunyulna, borzasztó unalmas lenne. Valószínűleg bele is őrülnének az emberek. Mivel az élet legfőbb célja a fejlődés és a tovább haladás, nem lenne értelme élni. A végtelenségig értelmetlenül létezni pedig nem túl jó. Szerintem.
2011. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
69%
Unalmas lenne. Szerintem maga a Föld pedig egy ideig jobb lenne mint most, mert tanulnak a régi hibákból, majd miután szinte tökéletes lesz, elkezdenek unatkozni és "háborúzgatni" mondjuk a világuralomért..én így képzelem el :) 15L
2011. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
51%
21:55ös vagyok..elég furán fogalmaztam. a szöveg fele "lenne", a másik meg "lesz" xD. remélem azért érthető :) és kihagytam, hogy elpusztítanák valahogy az egész Földet a világuralom miatt
2011. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon unalmas és rossz...

Viszont egy ideig minden életveszélyes dolgot kipróbálnék :D

2011. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Mivel ez emberi ésszel felfoghatatlan, amíg a többiek épp extrém sportokat űznek, valaki előszedné a csodafegyvert és megnyomá a Nagy Piros Gombot. Utána kiderülne, mennyit ér a halhatatlanság, ha tönkretettük a Földet.

Mindezek előtt csoportos öngyilkossági kísérletektől lenne hangos a média.

2011. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vree ***** válasza:
100%

De savanyú a szőlő az elsőknek :D


A végtelen élet nem feltétlenül rossz - gondold el mekkora tudásanyag veszik el azzal hogy az összes tapasztalt ember megöregszik és meghal. Örök fiatalság mellett nincs nyugdíj vagy gyereknevelési problémák sem. A hátránya hogy elveszítjük azt a természetes hajtóerőt a változáshoz amit a fiatalok és a gyerekek hoznak. Ők beleszületnek valamibe és nem érdekli őket különösebben a múlt, a kérd. társadalma valamivel hagyománytisztelőbb és konzervatívabb lenne. De nem ezt akarja az összes öreg? Rosszabb dolgok is történhetnek. A tudásfelhalmozás megnőne, mindenki sokkal műveltebb lenne. Elérnénk a memóriánk korlátait - nem emlékeznénk évtizedekkel ezelőtti dolgokra, a saját születésünk és a születés mint olyan általában feledésbe merülne - de ez nem baj, ez a felejtés pótolná a fiatalokat.


Mindegy, butaság ilyesmiről beszélni. Már így is egyre tovább élünk, nem omlott még össze mégse a mai rend. Teljesen halhatatlanok soha nem leszünk, az biológiai képtelenség, max nagyon hosszú életűek. Más lenne, na. A más az nem rossz. Az más. Megtalálnánk az előnyeit, és hogy hoy lehet egyensúlyba kerülni, ahogy megtaaláljuk a mai állapotnak is.

2011. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ezt a halhatatlanság dolgot a tudósoknak nem kéne bolygatni. A Teremtő halandónak alkotott minket, ez olyan mintha a gravitációt szeretnék megszüntetni.
2011. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: akkor menj vissza a fára.

A teremtő gyümölcsevő, fákon ugráló lényeknek alkotott minket, akik az ekét sem ismerik (hogy csak egy korszerűbb eszközt mondjak).

2011. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy biológiai képtelenség az... egyébként szerintem kb. minden menne ugyanúgy tovább. Az embereknek nem csak a gyerek adhatja meg az élete értelmét, ezért nem értem, miért mondjátok ezeket.

Ugyanúgy lennének, akik jobb körülmények között akarnak élni, és ezért háborút indítanak, ugyanúgy lennének új felfedezések, ugyanúgy menne tovább minden.

Hogy ha úgy érted a halhatatlanságot, hogy csak az öregedést küszöböljük ki, de pl. balesetben meg lehetne halni, akkor viszont szerintem még egy iszonyat halálfélelem is társulna hozzá, és kerülnék az emberek az olyan helyzeteket minden áron, ahol bajuk lehet, mivel úgy már sokkal többet veszíthetnek, mint most.

2011. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 82%-os!

Köszönöm a javaslatod és a kulturált hozzászólásod.

2011. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!