Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kinek, milyen gömbvillámos...

Kinek, milyen gömbvillámos sztorija van? Iaz, hogy nyom nélkül átmegy a falon? És hogy kiesik belőle egy vödör víz vagy homok, szerintem ez egy nagyon forró plasma, de akkor hogy marad meg benne a víz? Egely azt írta a 4-ik dimenzióból jött, igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 20:45
 1/9 rémuralom ***** válasza:
100%
Negyedik dimenziónak az időt szokás venni. Nem hiszem, hogy az időből jönne.
2011. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"...4. dimenzióból jött..." Ezen sírok :D:D ÉN otthonról jöttem ide pestre, nem a 3. dimenzióból :D:D
2011. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség ez a 4. dimenzió, gömbvillám pedig a biosztanárunk, mert az alkata olyan.... gömb és mert lecsap mint a villám
2011. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
"gömb és mert lecsap mint a villám" Ez nagyon ratyi vicc volt xD
2011. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A gömbvillám gyakran fordul elő viharok alatt, a "hagyományos" villámokkal együtt. Mivel nagyon ritka jelenség, a szemtanúk beszámolói nem hitelesek, ezért nem sokat tudunk róla. Nincs tudományos magyarázat a létezésére, csak különböző elméletek. Ezek jórésze elvadult scifibe illő f.szság. Ilyen a 4. dimenziót emlegető teória is.

A valós magyarázat valószínűleg sokkal prózaibb, klasszikus elektromossággal magyarázható.

Mivel tudósoknak még nem sikerült megfigyelni / előállítani a pontosan nem tudjuk, hogy mi is ez.

2011. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, egyelőre csak elméletek vannak, bizonyíték nincs. Az 'igaz ez?' kérdésre egyelőre sajnos nincs válasz.

(Egely 4. dimenziója is egy elmélet a sok közül, és valószínűleg egy extra térdimenzióra gondolt, nem az időre.)

2011. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen pillanatban nem tudjuk, hogy mi az a gömbvillám. Az eddigi videós beszámolók is könnyen magyarázhatok egyszerű minden napi eseményekkel. (vihar van, és valami fehér tárgyat fúj a szél.)
2011. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer kerültem kapcsolatba gömbvillámmal.


Az egyik eset egy kiránduláson történt, ahol egy közeli villámcsapás után kialakult egy olyan kézilabda méretű fénylő, de áttetsző gömb. Leginkább egy még halványan izzó üveggömbre emlékeztetett, vagy méginkább egy szappanbuborékra. Felemelkedett a földről és a széllel szembe haladva (!) elrepült a közeli nagyfeszültségű távvezeték felé. Ott hozzátapadt a vezetékhez miközben sistergő hangot lehetett hallani, majd a vezeték mentén megindult, apró szikrákat szórva maga körül. Körben tekeredett a vezetéket folyamatosan érintve, majd egyszercsak minden átmenet nélkül elpukkant. Egy apró hangjelenség, és mintha mi sem történt volna...


A másik esetben csak a nyomával találkoztam. Egyszer mentem fel e rózsadombra az akkori Bányászati fejlesztési intézetbe az édesapámhoz. A Szépvölgyi úton volt egy téglakerítéssel körbevett intézet. Amikor felfelé mentem semmi különöset nem láttam, de amikor lefelé jöttem, az egyik résznél a kerítés melletti járda le volt zárva, és magán a téglakerítésen, egy kb 40 cm átmérőjű szabályos lyuk volt. Az egész olyan érdekes volt, mert szépen le volt kerekítve a fal síkjába a lyuk maga (mintha egy kerítés vastagságú tórusz belső nyílása lett volna) Se törmelék se semmi, csak egy KFKI feliratú kisteherautó volt mindenféle műszerrel, és 3 emberkével és a lyukat vizsgálták. nem álltam meg kérdezősködni, de utólag magamban azt mondom, talán egy gömbvillám készítette azt a nyílást. De az biztos hogy 40 perc alatt ilyen szabályos lyukat csinálni kézzel vagy géppel mindenféle nyom nélkül igencsak bajos lenne.

2011. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmesen válaszolóknak,várok további sztorikat ha vannak még.
2011. júl. 11. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!