Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusok! Génmanipulációval...

Biológusok! Génmanipulációval elméletben ellehetne érni a halhatatlanságot?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 21:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
_Elméletben_ persze :)
2011. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Kizárt. Egy ponton túl már pl az oxigén is mérgező, azaz maga a létezés okoz károsodást. Más kérdés, hogy az élettartam attól még jócskán megnövelhatő.
2011. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Elméletben igen, gyakorlatban a mamutfenyőknek sem igazán megy. Valószínűleg génmanipuláció + állandó génterápia lenne a hatékony kombináció.
2011. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"Egy ponton túl már pl az oxigén is mérgező, azaz maga a létezés okoz károsodást."

?????

Milyen ponton túl lesz mérgező?

Így is a létezés okoz károsodást...


Mit akartál kifejezni magadból? :)

2011. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi vagyok, hogy az eddigi válaszolók közt van-e biológus.



Természetesen elméletben SEM lehetséges. Aki mást állít, az járja újra (vagy legalább egyszer járja ki) a fizikai kémia és a biokémia kurzusokat. (Úgy is mint nyílt kémiai rendszerek és ezek tulajdonságai, melyek közül az egyik az, hogy nem tud örökéletű lenni...)


Aki meg azt állítja, hogy elméletileg lehet, az támassza alá.

2011. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én nagyon szépen kijártam a fizikai kémia és biokémia kurzusokat, P.W.Atkins az én hősöm :) És hangsúlyoztam, hogy _elméletben_.
2011. júl. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Five Star ***** válasza:

Én nem jártam biokémiai és fizikai kémiai kurzusokra mert még középsulis vagyok, szal hazudtoljatok meg, ha nem igaz :D


De az mondjuk oké, hogy nem lehet semmi örökéletű, de ha megoldható, hogy nagyon-nagyon-nagyon jó regenerációs képessége legyen a sejteknek, szerveknek, akkor elméletben megoldható a hallhatatlanság, nem? Mármint az öregkori dolgokat így ki lehet küszöbölni, a baleseteket betegségeket persze nem biztos.


Vagy a másik verzió, ami eszembe jutott, az az, hogy ahányszor meghal, újraklónozzák, bár ebben nem vagyok biztos, hogy ez hallhatatlanság-e :D Biológusok, ez annak számít? :D

2011. júl. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 hollófernyiges ***** válasza:

A klónozás nem halhatatlanság. Olyan mintha most születne egy ikertestvéred, de van köztetek x év, és minden tapasztalata amitől te az vagy aki, neki más.

Elvben szerintem meg lehetne csinálni a halhatatlanságot, bár át kellene kicsit dizájnolni az embert belülről és persze a balesetektől nem védene.

Van biológus diplomám :)

2011. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
00:20 Örökéletű != halhatatlan. A halhatatlan ember ebben a kontextusban a nem öregedőt jelenti, ettől még persze nem fog örökké élni, hiszen az univerzum is előbb-utóbb valamilyen irányba, de lakhatatlanná válik.
2011. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Képtelenség...Max csak kitolni lehet az öregedést, de többet nem hinném, legalábbis a tudomány mai állása szerint.

Hiszen a sejtek száma csökken az élet során, továbbá károsodnak is a sejtek, szövetek, s ezeket a folyamatokat megállítani semmivel nem lehet, max csak kitolni...

2011. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!